Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Behajthatatlansági nyilatkozat...

Behajthatatlansági nyilatkozat VS. Adóhatóság kérdés?

Figyelt kérdés

Felszámolócég által kiadott behajthatatlansági nyilakozat birtokába is jogos az az Adóhatóság követelése (letiltás)?

Hitelező között az F kategóriában vagyok, a várható megtérülés :0 ft.

EV-ként dolgoztam, több mint 2 éve tart a felszámolás. van egy 2009. júliusiban lejárt fizetési határidjú majdnem 800E forintos számlám, amit azóta sem fizettek ki.

Ezálta nemcsak ÁFA, hanem SZJ és egyéb tartozás is felhalmozódott.


Időközben alapítottam egy KFT, amiben alkalmazott is vagyok.

Az APEH magtalált és letiltást foganatosított, a bérem 33%-át kell nekik elutalni havonta..

Szerintük jogos és a még be nem folyt bevétel után is meg kell fiezni az ÁFÁ-t, ez eddig oké, de ha a bevétel soha nem fog megtérüni??

A nyilatkozatban világosan le van írva, hoyg a várható megtérülés: 0 ft!


Vagy meg kell vérni a felszámolási eljárás végét és akkor visszakövetelhetem a a letiltás címén befizezett összeget az Adóhatóságtól?

A cég most is múködik, mint FA (név) Kft, ki tudja meddig.


2011. szept. 13. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A számla kiállításától számitott 45-dik napon az egyéni vállalkozónál is beáll az áfa fizetési kötelezettség, FÜGGETLENÜL attól, hogy a pénzt megkaptad-e a avagy sem. A te esetedre egy MÉLTÁNYOSSÁGI kérelem a megoldás, amiben ezt előadod és kéred a hatóságot ,hogy a körülményekre tekintettel mérsékelje ezt az áfa tartozást.

2011. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. szept. 18. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!