Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2011. áprilisában került a...

2011. áprilisában került a nevemre egy zárt kisteherautó Biztos, hogy nem volt kivonva a forgalomból. Mivel az előző tulaj nem fizet, ezért tőlem kérik, de nem írásban, csak telefonon keresztül. Tehetik ezt?

Figyelt kérdés
Sem csekket, sem határozatot nem kaptam, hiszen sejtésem szerint csak az előző tulaj nevére tudná kiállítani. A telefonban azt mondta, hogy jobban járok, ha kifizetem, mert másképp kivonatja a forgalomból. Ugyanis az előző tulaj az első félévet sem fizette ki.
2011. szept. 27. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit nem fizetett az előző tulaj? A súlyadót, a kötelezőt, vagy valami mást?
2011. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a súlyadót. Adásvételivel bemész az okmányirodába és bebizonyítod, hogy mióta a tied az autó. Az előzőeket meg majd bevasalják az előző tulajon.
2011. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha súlyadóról (gépjárműadó) van szó, akkor az fizeti egész évre ezt, akinek a nevén az autó január 1-én van. Ezt az új tulajon nem kérhetik számon.
2011. szept. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont ha nincs rendezve a súlyadó, kivonathatja a forgalomból az autót.
2011. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A súlyadót nem fizette. Nem az okmányirodának van gondja, hanem a helyi adóügyesnek, mert az előző tulaj benn volt nála, közölte vele, hogy már nem az övé az autó, hát nem fizeti.

Köszönöm a válaszokat. Még annyit hadd kérdezzek meg, hogy nem gond, hogy nem személykocsi, kisteherautóknál is ez a szabály. 3,5t alatti.

2011. szept. 27. 19:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló szerint kivonathatják a forgalomból.

Akkor ezek szerint nekem kell az egész évet fizetnem?

Akkor mire jó az a törvény, hogy akinek jan. 1-én van a nevén, annak kell fizetni. Volt,hogy én is adtam el autót év közben, de én fizettem egész évre. Akkor én is megtehettem volna, hogy egyszerűen nem fizetek, aztán majd a másiknak kivonták volna a forgalomból.

Ha joguk van kivonni a forgalomból, nem tudnád megírni nekem, melyik törvényben nézhetek utána?

2011. szept. 27. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!