Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Részmunkaidős főállást és...

Részmunkaidős főállást és diákmunkát lehet együtt csinálni?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos vagyok főiskolán, van egy hosszútávú diákmunkám, ami nagyon jól fizet, de most felvettek részmunkaidőbe, ami bejelentett főállás lesz. Időben össze tudom egyeztetni a kettőt, ezzel nincsen baj, de lehet csinálni a kettőt együtt?
2011. szept. 29. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírod szusszal, akkor igen.

Klasszikus értelemben vett diákmunka az az, amit a 15. életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában - nappali rendszerű képzés keretében - tanulmányokat folytató tanuló az iskolai szünet alatt végez. "Főállás" mindig az lesz, ahol a ledolgozandó munkaidőd a hosszabb. Ha mind a kettőnél ugyanannyi, akkor az, ahol előbb keletkezett a jogviszonyod. Azért nem mindegy, hogy fő- vagy mellékállás, mert a járuléklevonások aszerint történnek. A főállású munkáltatódnak köteles vagy bejelenteni, ha máshol van valamilyen jogviszonyod. Nem kell engedélyeztetned, csak be kell jelentened.

Csak gratulálni tudok, ha nappali főiskola mellett még két munkát is el tudsz és akarsz is látni!

Ha van még kérdésed, nyugdotan tedd fel!

2011. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A diákmunkám 6 órás, a másik a részmunkaidős pedig 4 órás. Ez utóbbira azért írtam a főállást, mert itt már cafeteriát fogok kapni, magánnyugdíj pénztár tagja leszek. Emellett csinálom a sulit, ahogy tudom.
2011. szept. 29. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Áruld már el, hogy a diákmunka mit takar? Mit értesz Te diákmunkán, ami 6 órás? Ezek szerint nem munkaviszonyban űzöd. Megbízásos jogviszonyban? Nem mindegy! Csak segíteni szeretnék, nehogy később gondod adódjon ezekből?

Előző válaszoló vagyok.

2011. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a diakmunka, amit diakszovetkezeten keresztul csinalok. Veluk vagyok szerzodesben, toluk kapom a fizetesemet. A munkaidot csak viszonyitas keppen irtam.
2011. okt. 1. 12:49
 5/5 anonim válasza:
Engem továbbra is érdekelne a válasz, hogy pl 6 órás bejelentett munka mellett iskolaszövetkezet általi diákmunkát lehet-e végezni?
2021. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!