Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem lehet visszaígényeln...

Miért nem lehet visszaígényelni a befizetett többlett áfát?

Figyelt kérdés
Most nyitottam egy ajándékboltot.A berendezés költsédei miatt a kiadásom több lett ,mint a bevételem.A könyvelőm kiszámolta,hogy 45 000 Ft áfa túlfizetésem van,de azt mondta,hogy nem ígényelhető vissza,hanem amikor befizetésem lenne,akkor ebből vonodik le.Ez tényleg így van?Én nagyon számítottam most erre az összegre.
2011. okt. 16. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. Egészen pontosan nem tudom, de emlékeim szerint bizonyos idő elteltével, illetve bizonyos árbevétel felett lehet ÁFÁ-t visszaigényelni.
2011. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:(
2011. okt. 16. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézzetek utána a NAV honlapon (legjobb, ha a könyvelőd is utánanéz), valami változás van ebben a napokban. Állítólag EU szabályellenesnek találta ezt a módit, és mostmár lehet. A részletekkel én nem foglalkoztam, meg kell nézni!!!!!
2011. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban van ilyen, de az nem kifejezetten erre vonatkozott. Egyelőre még nem módosították a törvényt ennek a döntésnek megfelelően.
2011. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A könyvelő helyesen járt el. Nem ezért kaptunk az uniótól, hanem a kifizetetlen számlák miatt vissza nem igényelhető áfák miatt. És október 20-tól az ily módon bennragadt áfákat vissza lehet kérni. De ez nem az a kategória.

2011. okt. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2011. okt. 17. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!