Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány nap szabadság jár?

Hány nap szabadság jár?

Figyelt kérdés
Valaki tudna nekem abban segíteni hogyha 2009. május 25-től egészen december 16-ig amíg megszületett a kisfiam táppénzen voltam(előtte 15 nap betegszabin) hány nap szabadság jár nekem a 20009.-es évre ha visszamegyek majd dolgozni!?Előtte januártól májusig nem vettem ki egy nap szabit sem!!!A főnököm úgy érzem át akar verni mert a könyvelőnek azt adta le hogy én kivettem az időarányosan járó szabadságot ami nem igaz!Így arra az évre csak 3 nap szabit írtak ki nekem ( 2009.dec.16-dec .31-ig)!Az OEP.-nél azt mondták hogy a betegszabi alatt is jár a rendes szabadság....Ha valaki ki tudja nekem számolni nagyon megköszönném!!!!
2011. okt. 26. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 2009-ben nem vettél ki egy nap szabit sem, akkor az egész évi szabidat elosztod 12-vel, megszorzod 11,5-tel.

Pl. ha az egész évi szabi 24 nap: 24:12=2 2 X 11,5= 23 nap

Hogy mennyi jár egész évre, nem tudom pontosan kiszámolni, mert tudni kéne, hogy hány éves vagy, és mi vonatkozik Rád: közalkalmazott,köztisztviselő, vagy a Munka Törvénykönyve. De ha megírod, kiszámolom. Betegszabi,betegállomány alatt is jár a rendes szabadság!!!

2011. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alkalmazott vagyok(eladó)egy sport boltban 2008.szeptembere óta.Most 31 éves voltam júliusban.Köszi előre is a segítséget!!!!!!
2011. okt. 26. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

21 nap szabi jár Neked 2009-re (akkor 29 éves voltál)


22 az éves szabadságod 2009-re, ezt osztod 12-vel, és szorzod 11,5-tel (januártól december 16-ig az 11,5 hónap)

2011. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!!!:-)
2011. okt. 26. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

21 nap jár, ha a gyermek után járó pótszabadságot nem vesszük figyelembe. Mivel még 2009. évben megszületett, ezért arra az évre - ha igényled - jár ez a pótszabadság is. Azt nem szabad időarányosítani úgy, hogy csak december végén lettél rá jogosult. Hozzá kell csapni a rendes éves szabadsághoz, és az időarányt azzal együtt kell számolni.

A pótszabadság igénybevétele esetén viszont 2009. évre 23 nap szabadság jár.


Megjegyzem, akkor ha visszamész dolgozni nem csak ennyi szabadság fog járni. Ez csak a 2009. évre vonatkozó szabadság kiszámítása volt.

2011. okt. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!