Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kérem az adójóváírást,...

Ha kérem az adójóváírást, magasabb lesz a bérem, mint amiben megállapodtunk? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

ugyanis felvettek dolgozni, megállapodtunk a bérben(fix) a nettoban -ebből kikalkulálták annak mennyi a bruttója és

automatikusan aláírattak velem egy lapot - adóelőleg nyilatkozat - hogy kérem az adójóváírást

(amúgy nem szoktam kérni, mert úgy évente kapok vissza pénzt az apehtól - másképp meg nem vettem eddig észre, hogy magasabb lenne a bérem)

nos, így hogy most igénybe vettem a megállapodott béren felüli lesz a jövedelmem? vagy?


2011. okt. 29. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha már nyilakoztál, és azt most megváltoztatod, akkor elvileg a nettód kevesebb lesz. Ha van ún. borítékos pénzed is , akkor van csak relevanciája, hogy visszavond a nyilatkozatod. Ha nincs ilyen, akkor ergo ha megváltoztatod a nettód az adójóváírás összegével csökkenni fog.
2011. okt. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

tehát most a kialkudott béremben bele van kalkulálva az adójóváírás.


szóval ha nem kértem volna, akkor többet kapnék?


jól értettem?

2011. okt. 29. 17:47
 3/7 A kérdező kommentje:

szóval jobb lett volna oda figyelni mit írok alá.

ha nem kértem volna a jóváírást akkor is a kialkudott nettot kapnám és még az apehtól is kapnék vissza évfordulókor...


hát lehet jobb lett volna ezt nem tudnom :(

2011. okt. 29. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem jól érted. :( első válaszoló vagyok. A gyakorlati tapasztalatom az, hogy azt belekalkulálják, és így állapodtok meg. Aztán aláíratják a papírt a munkaszerződés részeként. :(
2011. nov. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az a legrosszabb az egészben, hogy én világéletemben mindig úgy nyilatkoztam hogy nem kérem, erre most, hogy a legstabilabb munkahelyen vagyok (hosszú távú, nyugdíjig megmaradó jelleggel)PONT MOST nem így nyilatkoztam!!!


kivagyok.

köszi a választ

2011. nov. 1. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy jó hírem! 2012-ben ilyen gondod már nem lesz az adótörvény módosítás előrejelzései szerint.
2011. nov. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát felgyújtottad bennem a reményt :)

köszi

2011. nov. 2. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!