Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén kereskedtem interneten...

Idén kereskedtem interneten mint magánszemély és eladtam különböző külföldről származó termékeket összesen több mint egymillió forint értékben. A bevételem ebből majdnem 300000 Ft. Miképpen adózzak majd jövő évben?

Figyelt kérdés
Az áruk beszerzéséről PayPal számlákat tudok csak mutatni, de azokon sincs sokszor rajta, hogy az milyen termék csak az, hogy XY-nak elküldtem pl.20 USD-t. Azt tudom, hogy adót kell fizetnem csak az a kérdés, hogy miképp tudom kiszámolni?
2011. nov. 11. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem sumákold el, nemhinném hogy észreveszik.
2011. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hivatalos aukciós oldalakon adtam el ezeket. És azok minden év végén elküldik az Apeh-nak, hogy ki mennyit adott el.
2011. nov. 11. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:

"És azok minden év végén elküldik az Apeh-nak, hogy ki mennyit adott el."


Ez vicc gondolom a részedről vagy megint valami rémhírnek ültél fel.

Még egy aukciós portál sem kért be adószámot!! Anélkül nem azonosíthatnak hivatalosan senkit sem!


A másik dolog: ingóság értékestéséből származó jövedelem adótartalmát ez évben még 800eFt-ban határozták meg. Jövőre ez, azaz 2012-ben amit eladsz már csak 600eFt-ig lesz adómentes. Ezt 2013-ban kell majd bevallanod, ha átléped a sávot.( Lásd népszabadság online hatszázezret kereshetünk )


A kérdésre: nem kell sumákolni. Ez hivatalos bevétel. Ekkora összegnél nem kell adót fizetned.

2011. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam hogy 200e körül van ez a határ.
2011. nov. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok:


"Én úgy tudtam hogy 200e körül van ez a határ."

Az az adó köteles rész. A magyarázata az, hogy az ilyen jellegű bevétel 25%-át kell jövedelemnek tekinteni. Ez után kell megfizetni az adót. Azaz 800e FT a határ bevételi oldalon és ennek lenne a 25%a adóköteles, nem adó. Maga az adó ennél a 800e Ft bevételnél jelenleg 32e Ft. A 200e 16%-a.

2011. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!