Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót kell fizetnem ha...

Mennyi adót kell fizetnem ha eladom a lakásom?

Figyelt kérdés

a lakás 50%-a több mint 5 éve a tulajdonomban van. a másik 50%-a csak két éve.

akkor a felét 5.000.000 Ft-ért vettem. (fizettem is utána illetéket) most eladám az egész lakást. Hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi adót fizetek a lakásom után?


2009. máj. 9. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az öt évnél régebben tulajdonban lévő ingatlanrészre nincs adó. A másik 50 %-os részed adója 25 százalék. Ez is lehet kevesebb, ha tudod igazolni, hogy erre a részre, vagyis a lakásod egészét is figyelembe véve költöttél, pld. állagmegóvás, korszerüsítés, stb. címén. Akkor a 25 %-os adó csökkenthető.
2009. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.


1.250.000 Ft adót kell fizetnem. ez nagyon sok.:(

valóban történt felújitás. de sajnos nem nagyon tudom igazolni. senkitől nem kaptunk számlát.


Akkor is ki kell fizetnem az egész összeget, ha a pénzt egy másik ingatlanba fektetem?

2009. máj. 9. 21:15
 3/7 anonim válasza:
Másik válaszoló vagyok, úgy tudom, hogy igen, akkor is ki kell fizetned, és ez talán csak tavaly óta van így. De javítson ki ki vki, hogy nem így van....
2009. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de egy kicsit soknak tűnik az 1,250 ezer forint adó. Mivel a ház fele már nem adóköteles, az eladási ár feléből levonod a 2. 50% vételi árát, az illetéket. A maradékból attól függ mikor vetted pontosan 10-20%-ot. A fennmaradó összeg a jövedelem, ennek 25 %-a az adó. Számolj utána.

Különben az állagmegóvás költsége nem lehetne levonható akkor sem, ha számlád lenne. Olyan beruházás vonható le ami komfortfokozat növelés, pldául viz- gáz-bekötés, csatornázás, fürdőszoba kialakitás (még nem volt) bővítés, ha legalább 1 szobával nő a szobák száma. Az utolsó válaszolónak: igen 2008-tól változott a törvény.

2009. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

igen már utána néztem a dolognak. nekem is soknak tűnt. úgy néz ki, hogy 56.000 Ft az adóm.

de ha levonhatom belőle a 2 éve befizetett illetéket, akkor nem lenne semmi.

köszönöm szépen a tippet.

2009. máj. 12. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Az illetéket nem a kiszámolt adóból vonod le hanem a bevételből.
2009. máj. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitséget!
2009. máj. 13. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!