Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most miért kapok vissza az...

Most miért kapok vissza az adóból?

Figyelt kérdés
11 éve dolgoztam a munkahelyemen,soha nem kaptam vissza egy fillért sem. Tavaly aug. 8-tól szept.29-ig táppénzen voltam,30-án szültem,utána szülési szabin voltam. 6 ezer pár száz forint,nem egy nagy összeg,csak kíváncsi lettem,hogy most miért kapom ezt az összeget vissza.
2009. máj. 9. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert így az éves jövedelmed kevesebb lett és ezért több adójóváírás jár, de a munkáltató csak a "szokásosat" adta meg évközben. Ez csak tipp, met ennyi infó alapján ezt nem lehet biztosra megmondani.
2009. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kevesebb jövedelem miatt alacsonyabb adósávba kerültél valószínű.
2009. máj. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
87e volt a bruttóm,augusztusra már csak 82-t írtak a papírra. Előző évben minimálbéren voltam.
2009. máj. 9. 19:05
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Ha csak ez az egy állásod volt, akkor pont annyit fizettek be minden hónapban amennyit kell. Adósávot nem váltottál.

Miért kellett volna bármit visszakapnod?

2009. máj. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Itt nem azon van a hangsúly,hogy eddig miért nem kaptam vissza,hanem azon,hogy most miért!?
2009. máj. 9. 19:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ha értenék hozzá,nyilván nem kérdezném meg.
2009. máj. 9. 19:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia Azért kaptál vissza, mert táppénzen voltál és előtte kicsit több adót vontak az éves megszerzett jövedelmedhez képest. Tehát ami ténylegesen 2008-ban megszerzett jövedelmed volt.
2009. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2009. máj. 9. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!