Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mai napig nem jött meg az...

Mai napig nem jött meg az adóvisszatérítésem, hol tudok érdeklődni?

Figyelt kérdés

Póstán adtam fel az adóbevallásom időben, júniusban szűltem, emiatt nem ia figyeltem rá, hogy nem küldték meg... van valami központio szám? vagy a megyei hivatalnál érdeklődjek? egyáltalán még visszakaphatom?

Nagyon köszönöm!


2011. nov. 16. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Bejelölted, hogy visszakéred?

Jó címet/bankszámlaszámot adtál meg?

Nincs más adónemen tartozásod?


Ha ezek egyike sem jön szóba, akkor annál az APEHnél érdeklődj, ahova küldted az adóbevallásod.


5 éven belül visszakaphatod, utána elévül.


Ha van ügyfélkapud, meg tudod nézni, hogy hogy áll az adófolyószámlád.

2011. nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Biztosan minden rendben van rajt, mert nem saját kezüleg csináltam, hanem egy könyvelő ismerősöm...

Arra tudok még gondolni, hogy mivel időközben elköltöztem otthonról kikűldték, s valaki átvette a családból - de ez annyira csúnya feltételezés, és nagyon nem szeretnék megbántani senkit, viszont az is nagyon kellemetlen ha elkezdek reklamálni, s közben meg kiküldték... ezt valahogy leellenőrizhetném?

2011. nov. 16. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni az adófolyószámlád.

Azon rajta van az is dátummal, ha kiküldték.

2011. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy könyvelő töltötte ki, nem biztos, hogy beikszelte, hogy kéri az összeg kiutalását.

Megkérdezte tőled, hogy hova kéred a visszaigényelhető összeget?

2011. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket! - igen, megkérdezte a könyvelő, s címre kértem utalni , bár való igaz, azt nem néztem, hogy be is jelölte-e?

Sajnos az ügyfélkapun nem vagyok regisztrálva, s csak aláírással lehet, szóval okmányirodába kell menni hozzá, akkor megpróbálok valami telefonszámot felkutatni, csak olyan nehéz, mert csak akpcsolgatnak ide-oda...

2011. nov. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!