Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mitől függ Németországban a...

T_A_ kérdése:

Mitől függ Németországban a "Lohnsteuer" nagysága? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Azért érdekelne nagyon, mert a barátnőm és én is egyszerű alkalmazottak vagyunk (vendéglátás-szállodaipar). Én durván 1500 bruttót ő 1400 bruttót keres. Majdnem pont 100-al kevesebbet mégis nála a Lohnsteuer éstéke majdnem 300! míg az enyém csak 120 euró. Ez hogy lehet?
2011. dec. 10. 00:24
 1/2 anonim válasza:

Hat ez nagyon sok mindentol fugg, attol fugg, melyik "steuerklasse"-ba vagy besorolva.

Pl teljesen mas, ha egyedulallo vagy, hazas vagy gyerekeid vannak-e, esetleg egyedul neveled. Vagy hogy milyen biztositasokert fizetsz, templomado, egeszsegugyi biztositas. Valamint, minel tobbet keresel, annal tobbet vonnak le.

Pl ha csak reggel dolgozom, mondjuk keresek brutto 1200-at, de ebbol csak 1000-et kapok kezhez.

Vagy ebben a honapban ejjeles voltam, 2300-bol csak 1700 volt a kezemben:)

Ez olyan rossz erzes:D

2011. dec. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,


ezeket tudtam is majdnem mind. És pont ezt nem értjük hogy mindketten ugyanabban az osztályban vagyunk (1.) kor lehet számít de az is 1 év van köztünk. Betegbiztosítónk más de alap van mindkettőnknek mármint csomag. Csak a kimutatásnál az Abrechnung olyan hihetetlenül magas. Nem értem. És kis kiegészítés képp... első hónapban 2 hetet dolgozott mert 15-én kezdett. 11 napot egészen pontosan arra olyan 500-at kapott kb. . Most 22 napi melóért meg 750. Ez mi??!!!


Ha van valakinek tippje (persze hétfőn melóhelyen rákérdez csak egy könyvelő gondolom ugyanúgy mint otthon itt is mindenre tudja a választ...) írja meg.


Köszönöm előre is

2011. dec. 11. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!