Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYES-felszámolás-munkaviszony...

GYES-felszámolás-munkaviszony megszűntetése- végkielégítés?

Figyelt kérdés
2006 március 6-tól dolgoztam a munkahelyemen. 2009. január 30-án szültem, 2009.07.16-ig járt a TGYÁS. 2011.01.31-től GYES. A volt munkahelyem felszámolás alá került, most megkaptam a bíróság végzését, miszerint a cég hitelezői, én is :-), 30 napig fellebbezhetnek a hitelezés összegét illetően. Én egy sor vagyok a táblázatban, totál nem részletezték, hogy jött ki nekik az adott összeg. 140.000 volt a bruttóm. Tudtok segíteni, mennyi szabadságmegváltás, illetve végkielégítés jár? (csak részletekben vagyok képben, de elvesztettem a fonalat)
2011. dec. 12. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szabadság: attól függ, hogy hány éves vagy, a gyerek(ek?) után járó pótnapokat ki vette igénybe (apa v. te?)

2008: teljes év szabit kivetted?

2009: teljes év

2010: teljes év/12*6,5 kerekítve


Végkielégítés:

Mivel megvan az 5 éves munkaviszony, ezért ez kéthavi.

2011. dec. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

2008 évben minden szabit kivettem. (1) gyerek után a pótszabadságot apa igényli.

A végkielégítés tekintetében az kever meg, hogy úgy tudom, hogy a szülési szabadság nem teljes ideje számít bele.

2011. dec. 12. 14:38
 3/4 anonim ***** válasza:

A szülési szabi teljes ideje beleszámít. Amivel kevered az az, hogy a "normális", 30 napot meghaladó fizetés nélküli szabi ideje nem számolható bele, KIVÉVE a "közeli hozzátartozó, valamint a tíz éven aluli gyermek gondozása, ápolása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság

időtartamát".

2011. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szezon-fazon.... Köszönöm szépen.

Akkor még egy pofátlan kérdés, hogy milyen járulékok vonandók a végkielégítésből?

2011. dec. 12. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!