Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elkezdtem forexezni, és már...

Linkoln kérdése:

Elkezdtem forexezni, és már több helyen is olvastam hogy egyes külföldi cégeknél nemkell adózni. Ezt hogy értik?

Figyelt kérdés
Mivel magyar állampolgár vagyok ugyvélem csak kéne adózni, maximum ha hazautalom apénzt magyar számlára, vagy ezt cska ugy kell értnei hogy az adott országban ahol van a brokercég ott nemkell adsózni csak magyar földön?

2011. dec. 13. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Itthon 16 %-ot kell belőle adózni. De a külföldi brókercégek nem szólnak a magyar hatóságoknak rólad, szóval elvileg meg lehet kockáztatni, hogy nem vallod be.
2011. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van! Mivel magyarországi lakos vagy, a magyar SZJA szerint kell leadóznod azt a 16%-ot, függetlenül attól, hogy hazautaltad-e a nyereséget vagy sem.
2011. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, ígyis lesz, és miután leadóztam és pl egy évre rá hazautalom a pénzt és kérdezik hogy honnanjött én mivel tudom igazolni hogy ottvolt és már leadóztam? vagy adóbevallásban majd kérnek képet a számlakivonatomról?
2011. dec. 14. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Az adóbevallásod mellé el kell tenni a számlakivonatot és adóalap kiszámításának az alátámasztását.
2011. dec. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Az adó miatt kell a legkevésbé aggódnod. Adózni csak annak kell, akinek jövedelme van. Neked nem lesz.
2011. dec. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi bíztatást :D, egyébként reális, a hozzánemértőnek nincs jövedelme belöle max szerencsével, és a magas színvonalú kérdéseim kicsit árulkodnak róla hogy nemvagyok tul profi :D de sebaj, jövedelem kinekkell, ráérek, igyhát csinálom.
2011. dec. 15. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:
A jövedelem hiányánál kicsit nagyobb probléma lesz a veszteség :)
2011. dec. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez több mint valószínű hogy ígyvan, éppen ezért csak tanulom, és 50dolláros pozíciókat nyitok, de nemis azért hogy msot leadózzak, de tudni akarom hogy hogyan kell pontosan, hogy késöbb esetleg majd ne kelljen megtanulni az elejétől.
2011. dec. 16. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!