Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen esetben kell adót fizetnem?

Ilyen esetben kell adót fizetnem?

Figyelt kérdés

Tavaly eladtam a lakásomat, és nem másik lakásra akarom fordítani az árát, hanem egy vállalkozás beindítására.

Ebben az esetben úgy tudom, hogy régen úgy volt, hogy egy bizonyos idő után elég magas adót kell fizetni.

11 éve az én tulajdonomban volt a lakás.

Arra lennék kíváncsi, hogy ez ma hogy működik? Mennyi adót kell fizetnem, ha nem lakásvásárlásra költöm az árát.


2011. dec. 17. 11:34
 1/3 lizzi77 ***** válasza:
55%
www.jogiforum.hu
2011. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már rég nem él az a törvényrész, hogy ha lakás vásárlásra fordítottad stb stb.

Ha 2005 előtt is a tulajdonodban volt a lakás, akkor nem kell adóznod az eladása után, függetlenül attól, hogy elköltötted-e és ha igen, akkor mire az ebből származó bevételed:

[link]

2011. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már 11 éve a tulajdonodban van, akkor már adómentessé vált az ingatlan eladásából származó jövedelem.

A más lakásra való fordítás beszámítása, már évek óta nem létező dolog. Eltörölték.

Az eladási árral azt csinálsz, amit akarsz, senkit nem érdekel. Az adóhivatalt sem. Elindíthatod belőle a vállalkozásodat!

2011. dec. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!