Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbírság-adótartozás mérséklé...

Adóbírság-adótartozás mérséklése magánszemély esetében?

Figyelt kérdés

az apeh.hu-n letöltött

"Adatlap magánszemély (egyéni vállalkozó ) mérséklésre irányuló kérelmének elbírálásához"

nyomtatvány kitöltésére van szükség vagy egy általam megfogalmazott kérvényre?


2011. dec. 29. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
én a helyedben megkérdezném a könyvelőmet, sőt lehet hogy rá is bíznám :)
2011. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Bírság nem mérsékelhető, csak a hiány.
2011. dec. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A nyomtatványt kell kitölteni.

Ha csak egy általad megfogalmazott kérvényt küldesz be, akkor nem kezdik el elbírálni az ügyedet, hanem kiküldik neked a nyomtatványt, hogy töltsd ki és küldd vissza a megadott határidőn belül.

2011. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 30. 10:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Írj egy kérvényt és mellékletként töltsd ki a nyomtatványt. Én így csináltam és úgy tudom ez a helyes eljárás.
2011. dec. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérelem a fontos, mert abból derülnek ki a körülményeid illetve a kérelemben van módod előadni az indokaidat !

Pl: ugyan van lakás a nevemen, de az a szülemié, és ők laknak ott, azzal nem rendelkezem.......stb !

Ha csak a formanyomtatványt adod be, akkor kizárod magad, hogy megismerjék a melletted szóló indokokat!

Az viszont fontos, hogy ezek összhangban legyenek az aktuális törvényekkel!

Érdemes hozzáértő személy segítségét kérni, nehogy nagyobb bajt csinálj!

Ezt tapasztalatból mondom!!!

Én itt találtam segítséget, megérte!


[link]

Sok sikert neked!

2012. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A nyomtatvány E pontjaiban kell felsorolni az ide vezető okokat és az érveidet, nem pedig külön kérvényben.
2012. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!