Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan vásároljak Usa/Kanada-b...

TalicskaSoder kérdése:

Hogyan vásároljak Usa/Kanada-ból interneten keresztül (190$-os) terméket, hogy ne kelljen, csak vagy minimális vámot, afa-t stb. fizetni?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy szabadidős terméket, ezt szeretném megvásárolni interneten keresztül USA/Kanadaból úgy, hogy minél kevesebb plusz költséget kelljen rá fizetnem, és a kedvező ár megmaradjon. Segítő választ előre is köszönöm!:-))
2011. dec. 30. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Rendeld meg, az EU-ba érkező termékeken 150 EUR alatt nincsen vám. A 190 dodó pont 150 EUR alatt van, mai árfolyamon persze. A magyar ÁFA-t ki kell fizesd, azzal nem tudsz mit csinálni. Azt majd a futárcégnek kell, amikor hozzák a csomagodat.


Én ennek ha jól emlékszem nyáron néztem, telefonálgattam utána, én is pont Amerikából rendeltem valami hasonló árú cuccot, nem hiszem hogy azóta változott volna a dolog.

2011. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szíves válaszod!

Én még várnék más válaszokat is, amik a trükköt tartalmazzák:-)Mert van trükk, hogy minél kevesebb járulékos költséget fizessünk.

Pl: nem az eredeti érték van a számlán feltüntetve hanem csökkentett, vagy nincs számla mellékelve a csomaghoz stb... (Pl. ha ajándékként jön akkor mi a helyzet?)


Sajnos EU-ban nem megvásárolható ez a termék, végigjártam már az amerikai gyártól kezdve az összes EU importőrt. Ezt a típust csak a jenkiknek forgalmazzák:-)))

2011. dec. 30. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket a példákat amiket itt felhoztál nem úgy hívják hogy trükk, hanem úgy hogy csalás. Szerintem nem fogsz a USA-ben olyan forgalmazót találni, aki a lebukás és a büntetés veszélyét is felvállalja azért (ugye ha kevesebbről állít ki számlát, akkor a saját kormányának egy kisebb bevétel után adózik, ami szerintem még Amerikában is adócsalás néven fut), hogy Te 10ezer forinttal kevesebbet fizess.


Ha van esetleg ismerősöd kint, akkor már más a helyzet, akkor hozzá meg tudod rendelni, és ő már valamit talán tud trükközni a postával, de hogy egy hivatalos forgalmazó üzlet nem fog miattad semmit manipulálni az biztos.


Az meg hogy ajándékként vagy nem ajándékként jön szerintem nem sokat nyom a latba, a tárgyra érvényes szabályozás a lényeg, nem az hogy minek szánják. Evvel az erővel minden magánjellegű küldemény ajándékként jönne át, és senki nem fizetne semmit.


Fenntartom persze annak a lehetőségét hogy rosszul tudom, de szerintem érvényes minden amit leírtam, beleértve a "trükkökre" vonatkozó részt is.

2011. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Badarság. Ha saját részre veszi, nem kell ÁFA-t fizetnie. Az ÁFA általános forgalmi adó. Ha nem hozza forgalomba, nem kell utána áfát fizetnie. Én a múlt hónapban rendeltem 172 dollárért Kanadából cuccot. EMS gyorspostával jött és nem kellett rá semmit sem fizetni. De ennél drágábbat is vettem már Kínából és azon sem volt semmi teher.
2012. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!