Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről rendelt nagyértékű...

XStefix kérdése:

Külföldről rendelt nagyértékű elektronikai eszköz után kellhet vámot vagy hasonlót fizetni?

Figyelt kérdés

A férjem nemrég az USÁ-ból rendelt egy majdnem félmillió forintos kütyüt. Az eladó azt kérdezte, hogy mekkora összeget írjon az értéknyilvánításhoz ill. hogy ajándékként küldje-e el a csomagot (ha pontosan értettük).

Mi eddig sose rendeltünk külföldről és egyébként se értünk az ilyen jellegű pénzügyekhez, nem tudjunk, mivel és hogyan járnánk jól.

Az egyik rokon, aki postán dolgozik, azt az infót adta nekünk tovább, hogy az APEH csak az 1000 Eurónál magasabb összegű csomagoknál néz utána a papíroknak. (Ez pedig eredeti értékén jelölve már több lenne.)


Tud valaki valamilyen infóval szolgálni, mit tegyünk?


2012. jan. 3. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Írjátok rá az igazat, és fizessétek be érte a vámot. Ugyanis, ha nem teszitek meg, az csempészésnek minősül, ami gyakorlatilag az állam, rajta keresztül a magyar emberek meglopása. Vagy most arra vársz, hogy adjunk tanácsot, hogy bűnözz, hogyan lopj meg minket?
2012. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én nem vagyok akkora hazafi, mint te, kedves válaszoló, de én se szándékozom megkárosítani se az országomat, se a honfitársaimat.


Közben kiderítettem a helyzetet, úgyhogy leírom, hátha valaki egyszer hasonló gonddal rátalál erre a kérdésre:

Mivel a mi esetünkben nagyon nagy értékről és postai rendelésről van szó, mindenképp kell vámot és ÁFÁ-t is fizetni. (hurrá) Szintetizátorról van szó, amire 3,2 % a vámtétel. Ezt a százalékot a teljes költségre, tehát a tárgy értékére + a szálításra együttesen kell felszámolni. Ezután pedig a teljes költségre (áru értéke + szállítás) ÉS a kiszámított vámra együttesen kell alkalmazni a (mostmár) 27 %-os ÁFÁ-t. Tehát halmozódnak az összegek. (hurrá)

Ha másképpen nem rendelkezünk, akkor a posta ill. a csomagküldő fogja előzetesen vámkezelni a csomagot, helyettünk.

Ha postai úton kézbesítik ki, akkor a helyszíni átvételkor a postásnak kell kifizetni a vám + ÁFA összegét. Ha csomagküldővel, akkor az előzetes megkeresés és formanyomtatvány kitöltése után 10 napon belül kell befizetni az összeget, utána lehet átvenni a csomagot.

2012. jan. 3. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez így működik, ahogy leírod. Sajnos nem túl sokat tudsz tenni ellene, illetve bármit is teszel, az már adócsalás...
2012. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kisebb értékű hangszer után ugyan így számolják a vámot? Trombitát szeretnék rendelni, aminek 160 USD körül van az ára.
2012. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!