Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2012-től a tagi kivét tényleg...

2012-től a tagi kivét tényleg csak minimum heti 36 órás jogviszonnyal kerülhető el?

Figyelt kérdés

Jelenleg tag vagyok egy kft-ben, ahol havi 20 órban munkaviszonyban is vagyok. Jelképes fizetésem van és a járulékaim is csak 10,000,-Ft. A Kft. többet sajnos nem bír el, ezért lényeges a kiadások minimálisra szorítása. A könyvelőtől az alábbi szöveget kaptuk...igaza van neki/jól tudja?


"Eddig megoldás volt, hogy munkaviszonyban dolgoztál, nem társas vállalkozói kivéted volt. Ha ezután is el akarod kerülni a tagi kivétet (ami ajánlatos, mert az a garantált bérminimum, azaz a 108.000 Ft) és a minimálbér másfélszerese után egészségbiztosítási járulékot fizetni, akkor legalább heti 36 órás munkaviszonyodnak kell lenni – vagy más cégben, vagy ebben a cégben. Tehát maradhatsz továbbra is munkaviszonyban, de ez akkor 8 órás kell legyen – és a munkakör szerint lehet minimálbér, azaz 93.000 Ft vagy garantált bérminimum, azaz 108.000 Ft. Lehetsz minimálbéres. De ez sajnos 58.590 Ft befizetendő járulékot jelent minden hónapban."



2012. jan. 5. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez csak az ügyvezető tagra vonatkozik. A sima tagra nem. De van könyvelőd gondolom, hozzá fordulj.
2012. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ügyvezető az édesapám aki nyugdíjas. Én meg havi 20 órában besegítek.

Tagi kivét eddig sem volt és nem is lesz előre láthatóan.

Szóval úgy néz ki téved a könyvelőnk?

(Köszi)

2012. jan. 5. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elfáradt már a magyar adózásban ha elfogadtok egy tanácsot akkor jegyezzetek be cipruson egy céget és vásároljátok fel a mostanit vagy vigyetek mindet át.

egyetlen ad van ami 10%

Az ismert offshore helyszínek Ciprus az egyetlen helyszín amelyik kötött kettõs adózást elkerülõ egyezményt pl. MAGYARORSZÁGGAL IS!

Ciprus EU tagságából eredõen az itt alapított ciprusi gazdasági társaság rendelkezhet EU adószámmal is.

Itt annyi fizetést adsz magadnak amennyit nem sajnálsz 0% adó terheli...

1 hónap alatt behozza a befektetést egy ciprusi cég és utána már csak profitot termel! 20-30% növekedés csak az adózás miatt egyből várható! (bár ez tevékenységtől függ)

Ha szkeptikusabb vagy akkor szlovák cég azt már 700Euróért adnak és ott is ki tudsz venni 0% al

2012. jan. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ilyesmiben tájékozatlan vagyok. Attól félek, hogy "megcibálnak" ha ilyenbe kezdünk.
2012. jan. 6. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:

sokan félek attól pedig nem valós a félelem látogass meg pár irodát vannak külön erre specializálódott cégek!

Nem akarok linkelni ajánlani válasszál te!

1-2órát rászánni és elmenni igazán megéri!

2012. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!