Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyetem mellett van egy...

Egyetem mellett van egy vállalkozásom, járulékokat, és az adót ugyanúgy kell fizetnem? Vagy van valamilyen könnyítés?

Figyelt kérdés
Könyvelőm nem tudja ezt. Csak azok válaszoljanak, akik értenek is hozzá. Köszönöm!
2012. jan. 8. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyiban tudok hozzászólni, hogy egyáltalán nem kell járulékot fizetned, vagy sokkal kevesebbet.
2012. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, ez most nagyon fontos: ha a könyvelőd EZT NEM TUDJA, akkor nagyon sürgősen (értsd: holnap) KERESS EGY MÁSIK KÖNYVELŐT!!! (Én csak most tanulom, hülyeséget meg nem akarok írni, így nem is fogok, könyvelni meg csak ultinál könyvelek, de komolyan, aki ezeket a jogszabályokat nem ismeri, az hogy könyvelhet/hogy mer önállóan könyvelni???)
2012. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Multinál, bocs
2012. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Egyetértek a kettővel előttem szólóval. sűrgősen keress másik könyvelőt.


Addig is: nappali tagozatos egyetemistaként kérj erről a suliban igazolást, így egyáltalán nem kell járulékot fizetned. Szja-t és ehot természetesen a nyereséged után kell. nyereség nagyvonalakban a bevétel - elszámolható költségek, de sürgősen legyél szíves másik könyvelőt keresni.

2012. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nappali tagozatos vagy, akkor nem.

Ez ugyan 2011-es, de a az egyéni vállalkozóknál az irányelvek maradtak, csak a járulék mértékek változtak:

[link]

Ez 2012-es, ebből is kibogarászhatod a rád vonatkozó részt:

[link]

Az apeh.hu-n is biztos fenn lesznek majd az idei szabályok kb. februárban.

2012. jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!