Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki a Kajmán-szigeteken...

Ha valaki a Kajmán-szigeteken alapít egy céget és a cég nevében hajt végre tőzsdei ügyleteket és nyereségesen is, akkor az így szerzett nyereség után kell adózni bármilyen formában?

Figyelt kérdés
Mert itt Magyarországon azt tudom, hogy kell, de vajon ha a Kajmán szigetekről bonyolódik a tranzakció akkor is kell?
2012. jan. 11. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
a cégnek magyarországon természetesen semmit nem kell adózni, akár tőzsdézik, akár mást csinál. az egy más kérdés, hogy ha a magyar tulajdonos, aki évente legalább fél évig magyarországon él, ebből a vállalkozásból pénzt vesz ki saját célra, akkor az után neki szja-t kell fizetni magyarországon. Kérdés, hogy rá tudják e bizonyítani, illetve egyáltalán rájönnek e.
2012. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdem mert a legtöbb befektetési alap, hedge fund majdnem mind a Kajmán-szigetekre vannak bejegyezve, szóval a tulajai biztos kiveszik a pénzt és el is költik, stb...
2012. jan. 11. 22:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát mit képzeltél? A világgazdaság legalább fele offshore cégeken keresztül működik. Az a hajtóvadászat, amit a G8 csinál az offshore ellen, csak színház a népnek. Állítom, hogy a világ összes vezető politikusának és holdudvarának vagyona offshore cégekben van, majd hülyék lesznek ellene fellépni. Svájcot se tudja megregulázni senki, nem is fogja, hiszen nem érdeke.
2012. jan. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze én ezt nagyon jól tudom. Vagyis Ők sem adóznak semmit, de mégis mindenki látja, hogy jól élnek és az a sok pénz az nem az égből pottyan le ezt bárki tudhatja. Szóval bárki aki alapít egy off shore céget annak csak annyit kell tennie, hogy egy félévet nem Magyarországon tölt az egy évből és máris legálisan nem adózik? Vagy ha itt tölt több mint fél évet és valaki felnyomja akkor kell magyarázkodni vagy elsimítani az ügyet egy kisebb pénzösszeg fejében?
2012. jan. 11. 23:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Eloszor legyen egy hedge fundod amihez erteni is kell, ha meg az ilyen alap dolgokat nem tudod akkor meg nem tok mindegy?
2012. jan. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Épp most tanulom, az egyetemen a közgázt első félévnél tartok, szóval lesz még időm megtanulni...
2012. jan. 12. 16:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen úgy tudom, ha fél évnél többet élsz máshol, akkor életvitelszerűen máshol élsz, tehát itt nem várhatják el, hogy adózz. Persze máshol igen. Na meg azzal is gond lehet, hogy hiába offshore a cég, de ha itthonról irányítod, mondhatják, hogy mégis itt a székhelye. De szerintem ezek a dolgok nem teljesen tisztázottak, szóval sok múlik azon, hogy tudod kimagyarázni magad.
2012. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!