Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás a sclerosis...

Gyönyörűséges kérdése:

Adójóváírás a sclerosis multiplex esetében?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm kapott már vissza pénzt. Szeretném tudni, hogy működik a gyakorlatban?
2012. jan. 16. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szja törvény 40.§ (1)-bek.:

Súlyosan fogyatékos magánszemély az erről szóló igazolása alapján az állapot fennállásának kezdő napjától havonta a minimálbér 5%-nak megfelelő összeget vehet igénybe. (személyi kedvezmény)

Súlyos fogyatékosságnak minősül a 335/2009. (XII. 29.)kormányrendeletben felsorolt betegségekben szenvedő.

Az a magánszemély is jogosult a kedvezmény igénybevételére, akinek fogyatékossági támogatást határozatban állapítottak meg. A kedvezmény igénybevételére jogosító igazolásnak tartalmaznia kell a súlyosan fogyatékos személy természetes személyazonosító adatait, lakóhelyét, adóazonosító jelét, az igazolás kiállítását megalapozó szakorvosi dokumentáció kiadásának dátumát, a súlyos fogyatékosság véglegességének vagy ideiglenes jellegének megállapítását, az ideiglenes igazolás kiállítása esetén az igazolás hatályának megállapítását, az igazolás kiállításának dátumát, az igazolást kiállító szakorvos/háziorvos aláírását. Ezt kell a munkáltató felé leadni és akkor vehető igénybe.

2012. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudom igénybe venni, mert nincs megállapítva fogyatékosság, azaz nem vagyok leszázalékolva.

A válaszodban ezt értelmeztem :)


Üdv!

2012. jan. 19. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!