Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként bármelyik...

Magánszemélyként bármelyik időpontot választhatom az adóbevallással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Ugye az egyik határidő február 15, a másik pedig május 20 (ebben a dátumban nem vagyok biztos, csak a hónapban) körül szokott lenni. Ha nem bármelyik időpontot választhatom az adóbevallásnál, akkor melyiket kell? Jelenleg pályakezdő munkanélküli vagyok, de tavaly pár napot dolgoztam bejelentve.

Kérem, csak normális válaszolók írjanak és akik otthon vannak ebben a témában! Köszönöm!


2012. jan. 20. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A bevallás kitöltési útmutatójában benne van.

[link]


1

Ha Ön egyéni vállalkozó, vagy általános forgalmi adó fizetésére kötelezett magánszemély, akkor a bevallását 2012. február 27-éig nyújtsa be és teljesítse esetleges

adófizetési kötelezettségét is.

2

Más esetekben 2012. május 21-e az adóbevallás benyújtásának és a megállapított adó

megfizetésének a végső határideje.

2012. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még az volna a kérdésem, hogy ilyenkor is kell adóbevallást készítenem/készíttetnem? Ugyanis a keresetem kb. 10.-15.000 Ft volt.
2012. jan. 23. 13:28
 3/4 anonim válasza:

Adóbevallást kell készíteni, magánszemélynek május végéig, mivel adóköteles jövedelem keletkezett. A határidő előtt is beküldheted, legalább levan róla a gond. Ha pedig jár vissza, akkor az adóhatóságnak 30 napon belül vissza kell utalnia a megadott számlaszámra vagy postacímre. És ez beérkezés után számolandó.

Könyvelő

2012. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha letöltöd a NAV honlapjáról a 1153NY nyomtatványt, azt kitöltöd, és FEBRUÁR 15-ig !!! beküldöd a NAV-nak, akkor ők megcsinálják az általad beírt adatok alapján a bevallásodat.

Vagy:

Letöltöd a 1153. bevallást, azt töltöd ki, és május 20-ig beküldöd a NAV-nak a kész bevallást.


A február 25.-e a vállalkozókra előírt határidő, neked ahhoz nem kell igazodnod.

2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!