Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyibe kerül kb. egy főállás...

Mennyibe kerül kb. egy főállású egyéni vállalkozó könyvelése? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Főállású e.v., alkalmazott nélkül, aki alanyi ÁFA mentes, havonta kb 10 számlát hoz, kiállítani javarészt csak nyugtákat állít ki havi átlag 15 tömböt.
2012. jan. 21. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Párom angol tanár és egyéni vállalkozó, mert így tanít iskolában.

Könyvelője 5000/kiadott számla után könyvel. Tehát minden kiadott számla 5ezer forintba kerül nekünk a könyvelő felé.

Ez egy kedvezményes ár, mivel a lányát tanítja a párom szabadidőben angolra. Viszont a könyvelő meg azért fizet 2000/órát már kezdetek óta.


Átlagban 10ezret kér el számlák után a könyvelője másoktól.

2012. jan. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj első, de vagy félreértettél valamit, vagy a könyvelő hihetetlenül elrugaszkodott az áraival.

Egy EV könyvelése havi 10ezer körül szokott lenni a bérszámfejtéssel.

Kérdező: nézd meg a neten a könyvelési díjakat. Pl itt: [link]

2012. jan. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugyan azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, de azért az első válaszoló vagy a könyvelője nagyon el lehet szállva. Olyanról még csak nem is hallottam, hogy valaki csak a kiadott számlák után számítja a díját. Mondjuk az első válaszoló helyében kiállítanék egy 10 milliós kp számlát, és befogadnék gyorsak 10 ezer számlát. Had könyveljen 5000-ért.

A második hozzászólás már tetszik, de inkább egy hagyományos könyvelő díjazására gondolok, akivel le lehet ülni, akit fel lehet hívni megbeszélni a problémákat.

2012. jan. 22. 09:17
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Gyakorló könyvelőként a magas nyugtaszámra tekintettel havi 15-20 ezer forint, ugyanis azt nyugtánként kell könyvelni az minimum 750 tétel
2012. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Hát az első válaszoló engem is lesokkolt.... Az rengeteg!


Nekünk is van egy könyvelőirodánk, szerintem kb. bruttó 15-20 ezer Ftért lenne reális a tied.

2012. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én magam könyvelek, az ingyen van.
2013. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
könyvelőként nálam is havi 15-18 ezer froint körül jönne ki.
2013. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk használt ruhákat árul mennyi lenne?
márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!