Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » APEH-tartozás esetén mit...

Jason Becker kérdése:

APEH-tartozás esetén mit tudok tenni a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval van egy ház jelzáloggal, egy lízingelt autó és kb. 2 millió EVA-tartozás, amire elutasították a részletfizetést.


S.O.S.! Légyszi ne nevessetek, mert ebből úgy érzem, nincs kiút! A házat nem lehet eladni, mert azt MA nem veszik meg annyiért, mint amennyit ér. Az autó 2,5 milliót ér, a svájci frank alapú hitel meg 4 millió felett, abból sem lehet kiszállni...


2012. jan. 26. 07:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a banki hiteleket és már évek óta görgetjük magunk előtt ezt a terhet. Megjegyzem, nem élünk nagylábon.


Ilyen helyzetben mit tud tenni az ember? Mert a kuka mellett eléldegélni is jobb, mint ha börtönbe zárnának!


Most bűnözők lettünk? Ez nem vicces kérdés, komoly!

2012. jan. 26. 07:44
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Hát ez egy elég nagy baj, de ezt te is érzed.


èn itt csak lakás eladást látok. a lakásért nem fognak annyit adni de 10 év múlva sem (leírhatnám miért, de magyarországon az ingatlan piacnak nincs esélye még 10 év múlva sem), így vagy még most eladod, vagy még vársz míg lejebb megy az értéke. a hitelt ugye rögtön vissza fizeted , kifizeted az evát és mész albéletbe.


Autó mivel líznges nem adnám vissza csak ha nagyon nagy értékü autó (pl több mint 5 millió értékü, vagy is a lízing is egy vagyon rá). azért nem adnám vissza, mert a líznig lezárása óriási összeg, és ugye ebböl pénzed nem lesz, mert olyan mintha bérelted volna eddig a banktól. ha hiteles lenne, akkor más lenne, mert annak van alap tökéje.


ha lenne részletfizetési lehetöség megoldás lenne hogy pl a hiteles házadat kiadod, és fele annyi pénzböl elmész albérletbe akár 1 szobásba is, de ha nincs részletfietés akkor csak eladás lehet.


kérdezz még ha gondolod.

2012. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első válaszadó, szerintem a házat sem tudja eladni, mivel írta, hogy jelzálog van rajta és mivel gondolom az is felment a deviza miatt, nem tudja eladni azt sem. Továbbá valószínű, hogy az APEH tett rá bejegyzést. Szóval ez egy patthelyzet. Sajnos kérdező én együtt érzek Veled, de sajnos nem tudok tanácsot adni :(((
2012. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat! Igyekszem pozitívan gondolkodni...


Egyébként komolyan uzsorakamatra is gondoltam már, de a lépés maga az öngyilkosság, hiszen - no, nem kertelek - minden összevetve ha az APEH-et fizetem ki először, akkor 20 milla, de akkor a kiadás az újabb hitel miatt ismét nő, az az adó meg ugye nem igazán csökken és a további kiadások is maradnak... Szóval passz.


Amúgy tényleg le kell ülni Vagy ilyenkor mi van? Ha mindent kiszámolok és el tudom adni, akkor sincs meg az összes hitelre a pénz, tehát az albérlet eleve kizárt így.

Ha elviszik akkor ők sem tudják árában eladni, tehát továbbra is tartozom, ráadásul az utcára kerülünk. Jó ideje töröm ezen a fejem.

Azért kérdeztem, hátha valaki tudja milyen szankció lehetséges, ha nincs semmi és mégis tartozol akár csak egy banknak.

2012. jan. 28. 05:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!