Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi családi kedvezményt...

Mennyi családi kedvezményt vehetek igénybe?

Figyelt kérdés

Adóalap-kiegészítéssel növelt jövedelmem: 700709 ft

1 gyermekem van (5 éves), egyedül nevelem.

A tavalyi évben 6 hónapot dolgoztam, előtte munkanélküli voltam (ellátás nélkül).

Azt tudom, hogy 62500 Ft-tal csökkenthetem az adóalapot, de a kérdés az hogy hány hónapra vagyok jogosult?

12 hónap? Tehát 750000 ft? Vagy csak 700709 Ft?

Vagy csak 6 hónap? 6*62500? (Mivel 6 hónapot dolgoztam...)

Köszönöm!


2012. febr. 1. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
6 hónapot dolgoztál, 6 hónapig adóztál... szóval 6 hónap
2012. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A családi kedvezmény – az eltartottak lélekszámától függően – kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként


egy és kettő eltartott esetén 62 500 forint,


Ne felejtsük el, hogy az említett kedvezmények az adóalapot csökkentik, márpedig az adóalap nem azonos a jövedelemmel. Az adóalap (a szuperbruttósítás miatt) a jövedelem 27 %-kal növelt összege. (Adóalap = jövedelem x 1,27)


Figyelembe véve továbbá, hogy (a személyi jövedelemadó egykulcsossá válásával) a jövedelemadó mértéke 16 % a 62 500 Ft-nyi adóalap csökkentés 10 000 Ft adócsökkentésnek (62 500 x 0,16)felel meg gyermekenként

2012. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Családi kedvezmény szempontjából 12 hónapra, akkor ha mind a 12 hónap alatt jogosult voltál családi pótlékra, és igénybe is vetted azt. Tehát 12 hónap x 62.500 Ft adóalapot (nem adót!) csökkentő kedvezményre vagy jogosult. Nem feltétele, hogy dolgozzál ezen idő alatt, hiszen a családi pótlékra jogosultság független attól.

Adójóváírásra viszont csak annyi hónapra vagy jogosult, ahány hónapra bér illetett meg. Ha 1 hónapban akár csak 1 napra is kaptál bérjellegű jövedelmet, az már 1 jogosultsági hónapnak számít.

2012. febr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
2012. febr. 2. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!