Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adojovairas, csaladi adokedvez...

Adojovairas, csaladi adokedvezmeny kerdes? Valamelyiket visszakapom adobevallaskor, ha csak az egyiket kaptam ev kozben?

Figyelt kérdés
Gyeden vagyok az 1eves lanyommal. Igenyeltem mind a kettot mult evben, de csak az egyiket kaptam, gondolom azert, mert alacsony a jovedelmem. Brutto 92ezerre voltam bejelentve. 55-57ezer a nettom. A papirokbol ugy nezem, h az adojovairast kaptam. Akkor adobevallaskor a csal.adokedvezmeny osszeget visszaigenyelhetem?
2012. febr. 6. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyszer nem kaptad, mert alacsony volt a jövedelmed, akkor mégis miből kapnád vissza? Maximum annyit igényelhetsz vissza, amennyi adót befizettél.
2012. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt csak en gondolom, hogy nem kaptam. Ez szerepel pl egy papiromon:

Decemberben:

Berjovedelem: 63660, csaladi kedvezmeny: 63699, jarulek: 6366, levont adoeloleb: 0.

Es szerepel egy ilyen rajta, hogy:

A kifizeto altal, az adoeloleg levonasanal figyelembevett kedvezmenyek:

Az osszevont adoalapba tartozo jovedelmet terhelo adoeloleg: 12037

Adojovairas: 12037

(az adobevallasban a tenylegesen igenybeveheto kedvezmenyek osszege ettol eltero lehet!)


Nem ertek ezekhez, csak probalom jozan paraszti esszel kikovetkeztetni. Gondoltam valaki tud valami okosat mondani. :/

2012. febr. 6. 11:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bruttó 92e volt a fizud, és 57 a nettó, akkor nem kaptad sem az adójóváírást sem a családi adókedvezményt. Visszaigényelni maximum annyit tudsz, amennyi SZJA-t befizettél.
2012. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a "fő"kérdésedből azt látom, hogy csak az adójóváírást kaptad év közben. Ha 92 ezer volt a béred, akkor úgy 65 ezer körüli lehet a havi GYED-ded bruttóban, és ebből nyugdíjjárulékot, valamint az adójóváírással csökkentett adóelőleget vonták le, így lett 55-57 ezer körüli.

az év végi adóbevallásban igénybe veheted a családi kedvezményt. Az alapján már az adójóváírást nem is lesz módod, hiszen ahhoz nagyon alacsony a bruttó GYED-ed. De az összes befizetett adóelőleget vissza fogod kapni a fenti számok alapján, ha a családi kedvezményt érvényesíted az adóbevallásban. Mivel elég alacsony a bruttó ellátásod, nincs egy másik családi kedvezményre jogosult, akivel azt meg tudnád osztani év végén? Ha van, akkor ne hagyjátok veszni ezt a kedvezményt, és osszátok meg egymás között.

2012. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Most akkor valamit félreértek? 2011-ben munkabéred volt, vagy GYED-et kaptál? Vagy mind a kettőt? Valami kiigazítást kérnék, hogy ne hülyeségeket írjak még a végén!

2012. febr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tgyast, augusztustol meg gyedet. Nincs mas, aki igenybe tudna venni, sajna. :(
2012. febr. 6. 12:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek alapján állnak az utolsó hozzászólásban leírtak. Vedd igénybe a bevallásban a családi kedvezményt, és ha még van adód, akkor az adójóváírást. Így minden befizetett adóelőleg visszajön.

Jogosult vagy mind a kettőre!

2012. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma kicsit elszomorodtam, amikor megkaptam az sms-t a gyedröl. 47ezret kaptam. Csak azt nem értem, hogy leadtam a nyilatkozatot a csal.ad.kedezményröl, és mégis ennyivel kevesebbet kaptam. Abban reménykedtem, h ez egy picit konpenzálni fogja azt, h nincs már adójóváirás. :( hát tévedtem...
2012. febr. 7. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!