Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki ért hozzá, megmondaná...

Aki ért hozzá, megmondaná kapok-e vissza pénzt? GYED-en voltam tavaly. Ez a két adat van az összevont ig-on: Nyugdíjjárulék GYES/GYED után: 103594 és MNYP tag nyugdíjjáruléka GYES/GYED után: 19974. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ebből senki nem fogja tudni megmondani.

A nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíjpénztári tagdíjnak semmi köze az adózáshoz.

Ahhoz a bruttó éves GYED-ed összege kell, az abból levont adóelőleg összege, és az, hogy hány hónapra vagy jogosult adójóváírásra, valamint, hogy tavaly tényleg egész évben (minden hónapban)thgy. és GYED ellátásban részesültél-e. No meg a pici babán kívül van-e más gyermeked.


Még egy fontos! Nem kevered a GYES-t a GYED-del? Ugyanis a két ellátást teljesen más szerv folyósítja, és adózás szempontjából sem mindegy, hogy melyiket kaptad.

2012. febr. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát köszi. Ezt az egy papírt kaptam a munkáltatótól. Akkor kéne ugye más is. Egy babám van GYEDEN vagyok vele, másfél éves. Tavalyi papíromon több adat szerepel, pl. jövedelem, de ezen meg csak ez a kettő. Nem értem.
2012. febr. 8. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a munkáltatódtól kaptad ezt a papírt, és csak ez szerepel rajta, akkor az a kötelezően kiadandó járulékigazolást lehet. Ennek birtokában nem tudsz adóbevallást készíteni.

Ahhoz egy 11M30-as számú nyomtatványt kell kapnod, ha nem a munkáltatód készíti el helyetted az adóbevallásod.


Ennek a kiállítási határideje 2012. január 31. Általában a februárban fizetendő januári bérrel/bérpapírral együtt "szokták" odaadni a fent említett igazolást a dolgozóknak, hogy az adóbevallásukat meg tudják csinálni.

2012. febr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!