Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Készíteném az adóbevallásom,...

Készíteném az adóbevallásom, de már rögtön az elején elakadtam. Gyes mellett alkalmanként hostess munkát végzek. Se a GYES-t nem tudom hova kell beírni, se az alkalmi munka összegét. Tudtok nekem segíteni? Köszönöm előre is!

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyest nem kell (az egykulcsos adó miatt)

Az alkalmit az 1es sorba a munkaviszonyból származó jövedelemhez.

2012. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viszont ha csak a GYES volt és az alkalmi munkád, akkor ha az alkalmival szerzett jövedelmed nem haladja meg a 840 ezer forintot, akkor nem kell bevallást csinálnod.
2012. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.

Az az igazság, van 4 hónap GYED is, amiből adót vontak, és azt gondoltam az alkalmi munkáknak köszönhetően szereztem plusz hónapokat az adójóváíráshoz, így vissza tudom szerezni a GYED adóját. Vagy nem jól gondolom?

2012. febr. 7. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha volt gyeded is, akkor az alkalmit is be kell vallani, függetlenül az összegétől.

De azokban a hónapokban amikor volt alkalmid, jogosult vagy az adójóváírásra.

Így kaphatsz vissza a gyedből levont adóelőlegedből.

2012. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. De örülök, hogy megerősítettél az elgondolásomban.

És légyszi ne tarts telhetetlennek, de ha már összeakadtam egy aranyos, kedves, segítőkész emberrel, szeretnék még egyet kérdezni. A családi pótléknak van-e köze a családi kedvezményhez olyan értelemben, hogy annak jár alanyi jogon, aki kapja? Ugyanis én kapom a csp-t, de a férjem szeretné igénybe venni.

2012. febr. 7. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:

A családi pótléknak van köze a családi kedvezményhez, de nem ilyen értelemben, ahogy írod. Ha a te nevedre jön a családi pótlék, akkor is igényelheti a férjed a családi kedvezményt (munkahelyén jeleznie kell, hogy ő igényli) Pont a napokban olvastam a családi kedvezményről egy részletes cikket, ott a bonyolultabb eseteket boncolgatták: mindkét szülőnek van az előző kapcsolatából gyerek, van közös gyerek is, ráadásul nem házastársak, hanem élettársak.

De nálatok egyszerű, házastársak vagytok, közös baba, jogosult a férjed.

2012. febr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mostmár minden világos, nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2012. febr. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!