Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e joga az adóhatóságnak...

Van-e joga az adóhatóságnak 15 napos határidőre beszedni járulékos adótartozást?

Figyelt kérdés

Múlthéten kaptam egy levelet miszerint. Fizessem be az elmaradt 65 000 Ft-os Egészség Biztosítási járulékomat. Erre 15 napos határidőt adnak és rögtön végrehajtással fenyegetőznek ha 15 napon belül nem rendezem. Részletfizetésről nem írtak arról ma tájékoztattak, hogy van lehetőség több ezer forintos illetékbélyeg, utánajárás szükséges.


Én munkanélküli vagyok és nevemen semmi ingóság ill. ingatlan nem szerepel így érthetetlen eleve, hogy miért fenyegetőznek végrehajtással. A másik része a dolognak, meg hogyhogy nem értesítenek ki időben pl.: 60 nappal előtte. Ez még a tavalyi TB tartozásom.


Szerintetek törvényileg hibáztak vagy nem?


2012. febr. 10. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hibáztak.

A 65 ezer tartozás, több mint egy évi elmaradás.

Minden havi hozzájárulást a következő hó 12-ig teljesítened kellett volna.

A 15 napos határidő ebben az eljárásrendben az általános, időben értesítettek.

Ha egy szolgáltatónak tartozol és ő szólít fel, általában 8 napos határidőt ad.

A végrehajtással nem fenyegetőznek, hanem közlik a nem teljesítés szankcióját.

A részletfizetésről nem köteles tájékoztatni a fizetési felszólító levélben.

A részletfizetési kérelem pedig illeték köteles, mint ahogy a fellebbezések is illeték kötelesek.

Amúgy pedig nem neked írtak külön egy levelet, hanem van egy sablon levelük az ilyen esetekre és azt küldik ki a te adataiddal. Nem vizsgálják a kiküldés előtt, hogy van-e a neveden ingatlan, vagy ingóság. Ha végrehajtásig jut a dolog, meg fogják találni a módját, hogy behajtsák rajtad. Ha nem megy most, akkor próbálkoznak életed végéig, csak közben a késedelmi kamatod is ketyeg.

2012. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ezek szerint nem követtek el hibát, de azért azt hozzáteszem, hogy egyetlen részben nem értek veled egyet. Egy szolgáltató nem 8 napos határidőt ad hanem 60 nap előtt már figyelmeztetnek. Ebből az következik, hogy az adóhatósára vonatkozó törvény részét mindenképp módosítani kéne, hogy legalább 60 nappal előtte már értesítsék az adóval tartozót pláne egy ilyen országban, ahol senki nem tud kapásból ekkora összegeket kifizetni és ez utóbbi dolog sem stimmel, mivel egy munkanélkülinek ne kelljen már még plusz illetékeket fizetnie azért, hogy részletfizetést kérjen, mivel eleve azért kér részletfizetést, mivel nincs ekkora pénze 15 napon belül.
2012. febr. 10. 18:21
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Te nem 60 napja tartozol, hanem több mint 1 éve.

Egyik szolgáltató sem vár 1 évet, hogy beszedje a tartozásod. És amikor felszólít, nem 60 napos fizetési határidőt szab meg, hanem 8 naposat.

Az pedig, hogy munkanélküli valaki, nem jelenti azt, hogy nem tud kifizetni 2200-3000 forint illetéket. A munkanélküliek között is vannak olyanok, akik felső kategóriás autóval furikáznak, nyáron nyaralnak, télen telelnek, plazma TVt vesznek.

Aki munkanélküli és szociálisan rászoruló, lehetősége van önkormányzati támogatást igénybe venni.

2012. febr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocs, de oltári hülyeségeket írtál most le!


1. A közüzemi számla tartozást mindig jóval előtte jelzik (nem 8 napos határidőd van befizetni ezt a baromságot nem tudom honnan vetted!), hogy tartozol viszont az adóhatóság ezek szerint nem jelzi ki csak 15 nappal előtte aztán meg rohangálhatsz fűhöz-fához! Ez már eleve durván beletapos minden ember életébe pláne egy munkanélküli, aki nem tud kapásból ekkora összegeket kifizetni azaz 65 000 Ft-os tartozást!


2. Az, amit írsz meg pláne óriási csúsztatás, mivel a több millió munkanélküli 99%-a baromira nem luxus járművekkel furikázik , mint ahogy ezt te elképzeled! Én legalábbis nem ebbe a körbe tartozom!


3. Nem tudom, te a holdon élsz vagy hol de sunyi módon a ez a kormány is megemelte a TB-t. Most már 6290 Ft havonta, ami nem kis pénz és csak megy a nagy semmibe, mert az egészségügy továbbra is a béka segge alatt van úgy, hogy nem érthető hova megy el az emberek TB-je!


Nem beszélve, arról, hogy undorító ez az egész TB, mivel én például kb. 10 éve nem jártam dokinál, mert egészséges vagyok és én csengessem ki munkanélküliként az olyanoknak, akik állandóan mindennel dokihoz futkároznak. Az lenne a minimum, hogy egyrszét, aki 1 éven át nem veszi igénybe az vissza kaphassa!

2012. febr. 12. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nézz kicsit magadba, mielőtt másokat kezdesz kiosztani!

1: Nem jelzik jóval előre a közüzemi számla tartozást.

5 (!) napot csúsztam az áramszámla befizetéssel, kaptam fizetési értesítőt, másnap felszólítót, hogy ha 8 napon belül nem fizetem be (15ezer átalány), akkor kikapcsolja az áramot.

2: Ne ferdítsd el, amit írtam. Nem azt írtam, hogy a 99% luxus járművekkel furikázik, hanem azt, hogy "vannak köztük olyanok"

3: A Tb nem 6290, hanem 6390 forint havonta.

Ez az összeg a te tartozásodban nem szerepel, mert csak február 13-án kell először fizetni ezt az összeget.

Inkább te élsz a holdon, hogy azt gondolod, hogy az adóhatóságnak kötelessége figyelmeztetni jó előre, hogy nem rendezted a fizetési kötelezettséged.


Ha hasonló hangnemben írsz a NAVnak is a kérelmedben, nem hinném, hogy bármelyik ügyintéző engedne akár 2 részletben is fizetni.


Mint már írtam, ha jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rászoruló vagy, akkor nem kell fizetned.


Az, meg hogy mi legyen a törvény sem te, sem én nem határozhatjuk meg.

2012. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%

Fizetned kellett volna (ergó nem vagy rászoruló), de nem fizettél.

Ha meg követelik rajtad, még te vagy felháborodva.

Mit vártál? 1 éve nem fizetsz. Arra gondoltál, hogy majd elfelejtik, mintha mi sem történt volna?

2012. febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!