Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Február 1. -én feladtam az...

Február 1. -én feladtam az adóbevallást, mennyi idő míg küldik a pénzt ami visszajár?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Az adóbevallásod feladásától számított 30 napon belül küldik.
2012. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elvileg április egy előtt nincs kiutalás-...
2012. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Palotás Imre ***** válasza:
54%

Az első válaszoló mondta helyesen. 30 napon belüli küldést ír elő a törvény azzal, hogy legkorábban március 1-én:


Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény szerint:


37. (4)...Az adóhatóság a magánszemély jövedelemadóbevallásában feltüntetett visszatérítendő adót (költségvetési támogatást) az igény (bevallás) beérkezésétől számított 30 napon belül, de legkorábban az adóévet követő év március 1-jétől utalja ki.


Nekem egyébként tavaly elég komoly visszaigénylésem volt, amit februárban elküldtem. Március 31-én, kb. 2 hét késéssel küldték, de 1800 Ft-al többet, mint amit kértem.

Valószínűleg késedelmi pótlék volt.

2012. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Április 1 előtt nincs kiutalás!!A feleségem a NAV-nál dolgozik,ő mondta,hogy nincs a 30 napos fizetési határidő,mint eddig,idéntől csak április 1 után lesznek kifizetések!
2012. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én szóltam, persze megint én voltam a hülye.... Kezdek belefáradni....
2012. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Legkorábban június elején van kiutalás! Ébresztő!

Ugyanis aki ért hozzá tudja(egyébként az adóbevallási tájékoztatóban is benne van):

A bevallásnak május 20.-ig kell beérkeznie ekkor van a zárás.

Ekkortól már a NAV is tudja kinek mekkora visszatérítés jár és június első felében kezdik kiutalni az összegeket.Hamarabb semmiképpen sem!

2012. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Lóf@szt!Május 20 a határidő,ez OK!Viszont a kifizetésnek a beérkezést követően legkésőbb 30 nap után,de legkorábban április 1-től meg kell történnie!Valamit félreértesz!A nejem így végzi a munkáját,ahogy írtam,de lehet akkor ő b@sz el valamit 15 éve!?
2012. febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Meg tudnád akkor érdeklődni a feleségedtől,hogyha február 1-én feladtuk a postán,akkor mikorra várható szerinte az utalás?Van essély rá,hogy áprilisnál előbb jöjjön vagy kizárt? köszönöm szépen
2012. febr. 14. 08:58
 9/10 anonim válasza:

Én telefonon beszéltem velük, azt a felvilágosítást kaptam, hogy mindenki március 1-je után kapja.

Úgy látszik, mint sok helyen máshol itt is elég nagy a zűr:(

2012. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindenkitől elnézést kérek,de a legutóbbi módosítások alapján a kifizetések március 1-től kezdődnek!Ha február 1-én feladtad márciusban meg kell kapnod a pénzt.Elvileg 30 nap a határidő,viszont az előbb beérkezett bevallások (február 1 előttiek)elsőbbséget élveznek,így kell egy pár nap,mire feldolgozásra kerül.
2012. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!