Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A KÖNYVELŐM azt mondja, hogy...

A KÖNYVELŐM azt mondja, hogy a bt ügyvezetője kizárólag a garantált bérminimumra lehet bejelentve azaz bruttó 108-eezr forintra! Ennek ugye jóval magasabb a járuléka mint a minibálbér bruttó 98ezernek! Bt ügyvz be lehet jelenteni bruttó 98ezerre?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

a minimálbér 93.000 ft 2012-től.

Igaza van a könyvelőnek, mint beltagként te is részt veszel a bt életében,a fizetés végzettséghez,munkakörhöz kötik, és ha neked a 108.000 van szabályozva(és az van a könyvelődet nem kérdőjelezem meg) az a minimum, az törvényileg van szabályozva, a könyvelő se tehet erről szerintem beszéld meg a könyvelővel, hogy fusson ez után még pár kört, hátha van valami, de sztem is a garantált bérmimimum után kell fizetned a járulékokat

2012. febr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azoknál a munkaköröknél ahol minimum középfokú végzettség szükséges( gyakorlatilag az összes) ott a garantált bérminimum a a járulékalap :((

Idéntől 57300 ft+ SZJA:(

2012. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

utolsó válaszadó, köszönöm hogy megerősítettél! igazából már a szakmunkásoknak is 108.000 után kell adózni, és józan paraszti ésszel az nem középfokú de törvényileg az, viszont én úgy tudom hogy a minimálbér azoknak jár csak akik pld csak általános iskolájuk+ vmi szakmájuk van tanfolyam keretében okj. Viszont van ismerősöm akiknek szakmunkás és még papírom sem kapják meg a garantált b, csak a minimálbért

Visszatérve: szerintem a könyvelővel egyeztess, de sztem nem beszél hülyeségeket:) Ő is azt akarja hogy minnél kevesebbet keljen fizettned

2012. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!