Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan könyvelő aki ért az...

Van olyan könyvelő aki ért az import tevékenységgel és az alkalmazással járó könyvelő feladatokhoz?

Figyelt kérdés

Beszéltem könyvelőkkel és van is könyvelőnk(már nem sokáig) de még egy sem tudta értelmesen megválaszolni a kérdéseimet.

Például áfa fizetés, alkalmazás pontosan mekkora költséggel jár.. etc.. Tényleg ennyire bonyolult vagy csak rossz könyvelővel kezdtem?


2012. febr. 23. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen kérdésre én se tudom a választ. ....


Import, de honnan... és hova.... harmadik orszátból magyarországra? harmadikból láncértékesítésben únióba? importálás termékre vagy szolgáltatásra? és még sorolhatnám....És elárulnád mi az az import tevékenységgel és alkalmazással járó könyvelói feladat? egy könyvelő BIZONYLATRÓL KÖNYVEL. Ha meg nem tud egy import számlát lekönyvelni akkor az tényleg gáz.


Harmadik országos termékimport: (feltételezem erről van szó) valahol vámoltatnod kell, ehhez kellene egy EORI szám, és akkor bárhol az únijóban, ahogy tetszik. Felmerül vele kapcsolatban még környezetvédelmi termékdíj is. Kérdés hol vámolják? ha itthon akkor vámhatározat alapján kivetik az áfát alapesetben, és ez a vámhatározat a visszaigénylés alapja áfa tekintetében. Termékdíj tekintetben teljesen önálló bevalló vagy. Aztán ha únióban máshol bocsátják szabadforgalomba, pl. Hannover, akkor közösségi termékbeszerzésnek minősül, és speckó kóddal kerül az A60-as bevallásba...


Remélem kielégítettem kiváncsiságodat :)

2012. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és áfa.... Természetesen általában normál kulccsal tehát 27 % , vámtétel eu vámkódex szerint... Van ami mentes, van ami anti dömping vámos, és sima vámos stb. Termék vámtarifaszáma alapján sorolódik ez is be... Az únióban ez egységes.


Első voltam, csak ez lemaradt. "mostmá" szerintem többet is meséltem mint kellett volna... :)

2012. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na már megint az első vagyok, és egyébként van olyan könyvelő. Hidd el... Én is könyvelő vagyok ;)
2012. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Könyvelővel tartott konzultáció után tettem fel a kérdést, elkeseredésemben. Tiszta, célratörő, pontosan megfogalmazott kérdéseimre teljesen mellébeszélő válaszokat kaptam. A feltett 13+1 kérdésből 2-re tudott 'félig-meddig' választ adni.

A könyvelőmhöz intézett egyik kérdés vonatkozott a Lengyelországból behozni kívánt termékek áfa-kötelezettségére.

2012. febr. 24. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A lengyelországból behozott áru nem import, hanem unión belüli árubeszerzés. Áfa behozáskor le-fel (tehát felszámítod és egyben vissza is igényled. Így működik. Amennyiben erre nem tudta a választ, akkor tényleg keress egy másik könyvelőt. Tegnapi válaszadó voltam. Ha a 13+1 kérdést esetleg priviben elküldöd megválaszolom neked :)

(félreértések elkerülése végett anyagi ellenszolg nélkül)

2012. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
kiegészíteném: Ráadásul ezt a Lengyelországot is tovább kéne ragozni még
2012. febr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!