Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom hivatalositani...

Hogyan tudom hivatalositani fekete bevételem a legegyszerűbben? Jelentős ilyen bevételem van és nem szeretnék bujkálni, leadóznám meg minden ami kell csak hogyan valljam be hogy a legkevesebbet bukjam? Illetve nem szeretném ha firtatnák honnan van.

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Legalizálod a tevékenyésgedet

2. Ha ez nem járható út alapítasz egy fiktív szolgáltató céget, ahol nincs árumozgás, kiállítasz kamu számlákat pl.: masszázsról vagy bármi másról, leadózod és máris legális a pénzed (bár ezen iszonyat sokat buksz)

3. Fiktív kölcsönadási szerződésekkel (aka kölcsönadsz magadnak) - bár ez nagyon nagy (több milliós) összegeknél azért necces, kilóg a lóláb, hogy egy homeless kölcsönadna neked puszira mondjuk 20 milliót :)

2012. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OK, de hogyan menne ez magánszemélyként, cég nélkül? A 2011-es adóbevallásba tenném be...
2012. febr. 28. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megmondani anélkül, hogy legalább nagy vonalakban tudnánk miből van a pénz...


Pl.: lányok futtatásából vagy drogból szerzett pénzt nem lehet bevallani az adóbevallásban...


Esetleg meg lehet azt is próbálni, mintha internetes szerencsejátékon (pl. pókeren) nyerted volna, ha fizetsz úgysem néz utána az APEH.

2012. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A pénz külföldről van (üzletszerzési jutalék), de kint nem adózott. Mint irtam én szeretném itthon használni ezt a pénzt (venni valamit) de nem szeretném ha emiatt rám szállna a NAV. Inkább fizetek és nem kell remegnem (nagy értékről beszélek). A kérdés: hova irjam az adóbevallásban, hogy utánna ne cseszegessenek és ne is kelljen bizonyitanom az eredetét...
2012. febr. 28. 22:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hülye kérdés, de nem egyszerűbb ott leadózni ahol felvetted?


Kevés adózás szempontjából rosszabb ország van, mint Magyarország...

2012. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ahhoz alkalmazásba kellene hogy vegyenek, de olyanom meg már van itt :) ez csak amolyan plussz. de ismétlem, tavalyról van szó és a pénz már itthon van itt-ott lekötve.
2012. febr. 28. 22:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell alkalmazásba venni. Egy megbízási szerződés is elég.

(19.31-kor írtam privátot)

2012. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!