Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehetnék számlaképes?...

Hogyan lehetnék számlaképes? (részmunkaidő, nyelvoktatás)

Figyelt kérdés
Egyelőre nappali tagozaton tanulok egyetemen, de el tudnék helyezkedni egy nyelviskolánál részmunkaidős állásban, azonban ehhez számlaképesnek kell lennem. Azt mondták, az is elég, ha van vállalkozó ismerősöm, aki tud számlát kiállítani nyelvoktatás címen, de nincs ilyenem. Azt olvastam, hogy a tanárok a 7-es adószámot szokták választani, de azt is olvastam, hogy az nem megfelelő rendszeres tevékenységhez. Én viszont rendszeresen tanítanék. Szóval egyéni vállalkozónak kellene lennem? De az egyáltalán megérné? És az vajon számít valamit a kiváltásnál, hogy még tanulok? Előre is köszi!

2012. márc. 2. 18:18
 1/1 anonim válasza:
Mivel még nappali tagozatos vagy, effektíve ingyen tudsz vállalkozóit szerezni, és számlaképes leszel.
2015. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!