Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED-en vagyok, határozatlan...

GYED-en vagyok, határozatlan munkaviszonyom van ugyan, de szeretnék váltani és egyéni vállalkozó lenni, pár hónapig kihúzhatom a dolgot, hogy nem veszik észre, hogy gyed mellett kiváltom a vállalkozóit?

Figyelt kérdés
Csak addig amíg megkapom az első jutalékomat, az pedig kb 2 hónap a regisztrációt követően. Addig kell valami bevétel, hogy tudjam fizetni a rezsinket....
2012. márc. 9. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
spórolj.Észreveszik
2012. márc. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elég összetett a dolog.

1. ha gyed mellett dolgozol, csak akkor van rá esély, hogy nem derül ki, ha ezt feketén teszed. Ha vállalkozóival feketén dolgozol, akkor amint észreveszi a Nav, visszamenőlegesen is (5 évig) úgy megbüntet, mint a szél.


Nem is kell, hogy téged ellenőrizzen, elég ha valamelyik olyan céget, ahonnan számlát kaptál, mert ezt pár perc alatt vissza lehet követni.


2. Ha rendesen adózó vállalkozó leszel, akkor meg megjelenik a számládon a befizetett eb járulék. Innen egyenes az út a lebukáshoz - pápá gyed ara az időszakra. Lehet többet veszítenél, mint ha nem csinálsz semmit.


Tényleg megéri 5 évig azon parázni, hogy esetleg kiderül, és kamatostól vissza kell fizetned mind a gyed arra az időre eső részét, mind a büntetést, mint az adóhiányt?

Ha nagy vonalakban durván számolok, ez pár százezerre rúghat. Megéri?

Lehet nem vennék észre, de erre garancia nincs. PLusz jó, ha tudod, hogy a NAV jelenleg valamennyi frissen alakult vállalkozást igyekszik egy éven belül leellenőrizni - így az esély, hogy téged is le fog, kb. 60%. Ez meg már több, mint a próba szerencse kategória..

2012. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos nem szándékozom azt a pár hónapot ellébecolni. Amint megjön az első fizetésem, visszamondom a gyedet és visszafizetem a korábban felvett gyedet. Köszönöm a válaszokat, azóta utánajártam. Működik a dolog. Megéri?? Hát vagy fizetem a számláimat valamiből vagy nem.... esélyem sincs spórolni bármekkora összeget is. 90-et kapok , 60 ezer a rezsi,ovi 7 ezer, kicsinek pelenka,törlőkendő kb 10 ezer/hó , marad 13 ezer egy hónapra és akkor még kaját nem is vettem....
2012. márc. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!