Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2012. év elején nem kértem...

Ha 2012. év elején nem kértem a családi adókedvezményt, akkor adóbevallásnál lehet majd a köv. Adóbevalláskor?

Figyelt kérdés

Jelenleg munkát keresek,nincs jövedelmem,ami után adóznék.(munka nélkülit sem kapok)Tavaly szűnt meg a munkahelyem,akkor leadtam ott a családi adókedvezményre a papírt ( 1gyerek után ).

Jelen esetben mi a helyzet?

Nincs munkáltatóm,adózott jövedelmem....


2012. márc. 12. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy a családi kedvezmény akkor is jár, ha nem egész évben van jövedelmed. Hogy élni tudj ezzel a lehetőséggel, ahhoz csak jövedelemmel kell rendelkezned. Ha Neked csak például 4 hónapnyi jövedelmed lesz év végére, akkor is 12 hónapra vagy jogosult családi kedvezményre, ha mind a 12 hónapban fennállnak hozzá a feltételek. Az év végi adóbevallásban majd a "kimaradt" részt érvényesíted, vagy a következő munkáltatódtól kéred. Egyik sem kötelező, csak egy lehetőség.
2012. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszod.

Én majd év végén a 2012-es adójóváírásnál szeretném kérni.

Jól olvastam,hogy ez évi 65.000.- ft,vagy ez a jövedelem függvénye is???

Köszönöm szépen a válaszod.

2012. márc. 12. 11:57
 3/3 anonim ***** válasza:

A családi kedvezményre az jogosult, aki családi pótlékra is jogosult, függetlenül attól, hogy igénye vette azt, vagy sem. Családi pótlékra pedig az jogosult, aki a háztartásában gyermeket nevel, és még egyéb feltételeknek is megfelel.

1-2 gyermek esetén gyermekenként 62.500 Ft/hó a családi kedvezmény összege, amely az adóalapot csökkenti (nem az adót!). Tehát, ha egész évben jogosult vagy családi pótlékra, akkor egész évben családi kedvezményre is jogosult vagy. Ez 1 gyermek után évente 750.000 Ft adóalapot csökkentő kedvezményt jelent. 2 gyermek után természetesen a duplája.

Ha az adóalapod csökken, akkor logikusan a fizetendő adód is kevesebb lesz. Ha Te év közben az adóelőlegek levonásánál nem kívánsz élni ezzel a kedvezménnyel, attól még év végén az adóbevallásban igénybe veheted (ezt hívják a köznyelvben úgy, hogy "egyösszegben").

Ha nem lesz jövedelmed, akkor természetesen nem tudsz élni a családi kedvezmény adta lehetőséggel, maximum akkor, ha van egy másik családi pótlékra jogosult is ugyanazon gyermek után (apa, vagy anya, vagy az élettárs - de az élettárs csak az év végi adóbevallásnál), akinek van jövedelme, amellyel szemben aztán érvényesíteni tudjátok a kedvezményt.

2012. márc. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!