Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszemélyes kft milyen módon...

Egyszemélyes kft milyen módon és mennyit adózik havonta?

Figyelt kérdés

írja le nekem légyszi valaki, hogy ha pl havonta lenne 40 ezer forint bevételem, akkor ebből mennyit kaphatok meg.


Nagyon köszönöm!


2012. márc. 15. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Főállás mellett csinálod? Ha nem, akkor kb. 40.000 Ft bukta lesz rajta.
2012. márc. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, ez lenne a főállásom.

De mivel hallgató vagyok, a járulékok nem terhelnek.

2012. márc. 15. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:
40 ezerből semennyit sem. Kifizeted a társasági adót, iparűzési adót, az áfát, a könyvelőt, a banki költségeket, az egyéb hozzájárulásnak álcázott adókat (pl: kamarai reg díj) meg esetleg a tevékenységeddel kapcsolatban felmerülő egyéb költségeid és egy filléred sem marad. Havi 40 ezer forintért ne csinálj céget.
2012. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez természetesen a kezdeti. de ha jól kalkulálok, ez épp fedezi a havi költségeket, sőt.

a kamarai díj éves 5000 ft, a könyvelő 20e ft, számlavezetés 500 ft. szóval durván 25.500-al kalkulálok. ez így azért nagyjából helyén való, igaz? van még valami plusz ktg?

mint említettem, járulék nincs.

ha már több vevőm lesz, nem csak egy per hó, és be tudok szedni mondjuk 80-at, akkor megéri.

én így kalkulálok... valós?

2012. márc. 16. 02:44
 5/10 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ. egy könyvelői díj sem fix 20.000 de mindegy. Azonkívűl milyen tevékenységet akarsz folytatni? mert gondolom közüzemi számlák is lesznek, esetleg bérleti díj, ami sok esetben már több mint, 40.000 stb
2012. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
* ezenkívűl rendelkezel azzal az összeggel hogy kft.-t alapíts, szükséges a törzstőke, egyszemélyes kft esetén is
2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

könyvelővel beszéltem, onnan tudom :)

közüzemi dolgok sincsenek, mert otthon végzem a tevékenységet.


akkor ezek szerint más nincs? mivel kell még kalkuláljak?

biztosításnak van havi díja? kell baleset/felelősség biztosítást kötnöm?

2012. márc. 16. 19:56
 8/10 A kérdező kommentje:
ja és a törzstőke ha elég jól tájékozott vagyok 1személyes kftnél nem 500e ft hanem csak 100e ft. de cáfoljatok meg, ha nem! azért vagyok itt, hogy tanuljak :)
2012. márc. 16. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is most akarnék egyszemélyes Kft-t nyitni, itthon dolgoznék vele, egyetemi hallgatóként. Mesélnél, azóta neked hogy sikerült és milyen terheid voltak, amiket fizetned kellett?
2013. márc. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Nappali tagozatosként csak a könyvelési díjat kellett fizetnem, illetve a bankszámla fenntartási díjat. Ezek a fix költségek minden hóban, ezen kívül a cégalapításnál illeték, ügyvédi díj, kamarai tagsági díj, ilyesmik még vannak, de ez mind indulási költség. Remélem, segíthettem, sok sikert!!

2013. márc. 29. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!