Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jelenleg külföldön dolgozom...

PannaAnna kérdése:

Jelenleg külföldön dolgozom bejelentett jövedelemmel. Az előző éves adóbevallásom készítése közben mondta a könyvelőm, hogy mivel nem itthon végzek munkát, ezt az APEH felé kell jeleznem. Milyen nyomtatványt kellene ehhez kitöltenem?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdés az,hogy mikor kezdtél el külföldön dolgozni.

Ha év közben még otthon Magyarországon dolgoztál,és után a mentél ki,akkor a könyvelőd jól mondta.Akkor simán készíteni kell otthon a szokásos évi adóbevallást,és bele kell írnod a külföldi jövedelmet is.

De ha január elseje óta külföldön dolgozol(vagyis nem dolgoztál otthon az adott évben) akkor nem kell semmi adóbevallást készítened otthon.(csak a TB fizetését szüneteltesd,ha nem akarsz nagyobb büntetést)

2012. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy EGT országban dolgozol-e. Feltételezzük, hogy igen, ekkor nem a NAV felé kell jelezni, hanem az OEP felé. A honlapjukról le lehet tölteni a nyomtatványt és a tájékoztató anyagot, ez a neve: Bejelentő lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára.

[link]

Itt találod: Nyomtatványok természetes személyeknek.


Jól gondold meg, mert amíg külföldön vagy biztosított, addig a magyar TAJ számod érvénytelenítik, így itthon nem leszel jogosult semmilyen ellátásra sem (sürgősségin kívül). Amennyiben ezt nem szeretnéd elveszíteni, akkor fizetned kell Magyarországon az egészségügyi szolgáltatási járulékot (6390,-Ft/hó)és ne jelentsd be, hogy külföldön dolgozol. Az eü.szolg.járulék alá a NAV-nál tudsz bejelentkezni a 12T1011 sz. nyomtatványon.

2012. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. márc. 15. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Én voltam otthon orvosnál úgy, hogy szüneteltetem a kinti munka miatt a magyar TAJ számom (jogosítványhosszabbítás miatt). A rendszerben benne volt a német szám, és simán ment minden ugyanúgy. Rákérdeztem az orvosnál, azt mondta, hogy a német társadalombiztosítás fogja fizetni a vizsgálatot. Másoktól is hallottam, hogy német TAJ kártyával gond nélkül el tudtak menni orvoshoz. De lényegében erről van szó, hogy azért nem kell Magyarországon fizetni a hozzájárulást, mert azt külföldön befizetted, és az kettős adóztatás lenne.
2013. ápr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!