Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kellene nekem adóbevallá...

Miért kellene nekem adóbevallást készíteni?

Figyelt kérdés
A múlt évben sajnos nem volt munkám, így nem is adóztam. Az APEH viszont mégis kér adóbevallást. Csak mit valljak be? A munkanélkülibe be vagyok jelentve, de nem kapok semmilyen támogatást tőlük. Tudom, hogy most azt gondoljátok, hogy miért nem megy és kérdezi meg, de mielőtt elmennék megkérdezni, valaki legyen szíves mondjon már valami ötletet, hogy ilyenkor miért kérik. Nem vagyok otthon az ilyen dolgokban. Nem akarok hülyeségeket mondani nekik. KÖSZÖNÖM ANNAK AKI TUD VÁLASZOLNI
2012. márc. 25. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
A NAV mondta, hogy kell, vagy simán csak kaptál adócsomagot? Csomagot mindenki kap tőlük, aki valamelyik korábbi évben már adott le adóbevallást.
2012. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%
Velem is volt már így . A könyvelő azt mondta, azért kell, mert esetleges hitelfelvételhez kérhetik, de már nem emlékszem pontosan.
2012. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem volt semmilyen adóköteles jövedelmed, akkor nem kell. Ha csak bevallási csomagot kaptál, akkor azzal nem kell foglalkoznod, azt automatikusan küldi a rendszer annak, aki már adott le egyszer is papír alapon adóbevallást.

Hivatalos felszólítást pedig nem kaphattál 2011. évre, hiszen az adóbevallási határidő 2012. májusa. Addig nem reklamál az adóhivatal, ha hiányol egy bevallást, hiszen mint magánszemély nem lehetsz vele még elkésve.

Szóval akkor az adóhivatal milyen módon kérte az adóbevallást?

2012. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!