Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény. Vissza...

Családi adókedvezmény. Vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés
Előző házasságomból van 2 gyerek. Szeptemberig igénybe vettem az adókedvezményt rájuk (10-10 ezer/Hó). Szeptemberben férjhez mentem és októberben a születendő babára is igénybe lett véve az adókedvezmény úgy,hogy 2 gyerekre a férjem és egy gyerekre én.Férjem 66000/hó Nekem 33000/hó.Akkor azt mondták így lehet hisz összeházasodtunk. Most a könyvelő azt mondja mégsem jár a kedvezmény és férjem csak egy gyerek után veheti igénybe és vissza kell fizetnünk. Ismerős körökben más is van így és ők is igénybe vették úgy mint mi még sincs velük semmi probléma. Remélem a könyvelő tudja rosszul...
2012. márc. 28. 21:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Régen volt egy példa ilyen esetre a nav honlapján ,de nem találom. Valaki be tudná linkelni?
2012. márc. 28. 21:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor veheti igénybe a férjed, ha ő lett a törvényes gyámja a gyerekeknek, azaz a volt férjed, a gyerekek édesapja lemondott róluk papíron és a jelenlegi férjed adoptálta őket. Ha ez nem így van, akkor a férjednek vissza kell fizetnie, te viszont visszamenőlegesen igényelheted, ha van annyi adód.
2012. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit leírtál az élettársra vonatkozik ,nem? Mi össze vagyunk házasodva.
2012. márc. 29. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Családi pótlékra jogosult a vér szerinti szülő, az örökbe fogadó szülő, a SZÜLŐVEL EGYÜTT ÉLŐ HÁZASTÁRS..., ha a saját háztartásában neveli.

Ha a vér szerinti szülőnek van egy házastársa, aki nem vér szerinti szülője a gyermeknek, az is jogosult a házasságból kifolyólag a családi pótlékra, ha egy háztartásban élnek.

Viszont, ha mind a két szülő vér szerinti, házastársak, de nem egy háztartásban léteznek, akkor hiába vér szerinti, hiába házastársak, csak az jogosult a családi pótlékra, aki a háztartásában neveli (tehát effektíve eltartja) a gyereket.

Ne keverjük az élettársakkal, valamint az örökbefogadó, de nem vér szerinti szülőkkel, stb.

2012. márc. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!