Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy számlán van befizetési...

Ha egy számlán van befizetési határidő, valójában meddig van időm befizetni? L20

Figyelt kérdés

Szóval hallottam valami olyasmit, hogy kijön a számla, rajta van pl hogy 2012.03.30, és van egy 60 napos türelmi idő. Tehát kifizethetem pár héttel később is, vagy hogy van ez?

És van még egy kérdésem, mi van olyankor, ha nincs dátum egy számlán? Ha van egy köteg befizetendő számlám, honnan tudhatom, hogy hagyhatom-e későbbre is, vagy a fontossági sorrend elejére kell tennem, nehogy lezárjanak valamit?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2012. márc. 30. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Rosszul hallottad.

Ha késve fizeted a számlát, a késésre szépen elkezd ketyegni a késedelmi kamat.

Milyen számla az, amin nincs dátum? Valaminek kell rajta lenni.

2012. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval a késedelmi kamatot ráteszik a következő kiküldött számlára, igaz? Tehát ha késve fizetek be egy számlát, azt attól még befizetettnek tekintik, nem kapcsolnak le semmit, de a kamat jön a következő számlával, igaz?

Akkor a 60 napos türelmi idő olyan értelemben sem létezik, hogy 60 napig még nem jönnek ki lezárni a dolgokat? Mert azt értem, hogy abban a 60-ban még elkamatozgathat a dolog.

Tényleg nincs rajta dátum, akárhogy nézem...

2012. márc. 30. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Dátum akkor nincsen a számlán, amikor előre odaadják az egész köteggel, és aztán havonta fizeted be. Az ilyesmiről viszont kell, hogy legyen valamilyen dokumentum/szerződés, amin rajta van, hogy minden hó hanyadikáig kell fizetni.

Befizetni mindent addig a napig kell, ami a számlára (szerződésre) van írva.

2012. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A befizetési határidő pár éve már azt jelenti, hogy addig a napig kell beérkeznie a számlán szereplő összegnek a számlát kibocsátó bankszámlájára.

A számlákon (kivéve a készpénz fizetési számlákat) mindig kell lennie befizetési határidőnek.

Ezt (a befizetési határidőt) általában a csekkeken is feltüntetik.

Ha átutalással fizetsz, általában 1 banki munkanap az átfutási idő (pl. 2012.023.29-én átutalod, 2012.03.30-án már a bankszámlájukon van)

Ha csekken fizetsz, akkor az átfutási idő 4-5 nap (ahhoz, hogy beérjen 03.30-ra, fel kell adnod 03.25-én)

A "türelmi idő" szolgáltatónként változik.

Van ahol 60 nap múlva sem szólnak (főleg átalánydíjas számláknál lehet ez, ahol kiküldik negyedévre, 1 évre előre a számlákat)

Van ahol 2 hetes csúszás miatt már küldik a fizetési emlékeztetőt. Abban általában 8-15 nap határidőt adnak az elmaradás rendezésére. Ha addig nem rendezed, fizetési felszólítót küldenek (ez 5-8 napos határidős). Ha arra sem rendezed, kikapcsolási értesítőt küldenek, azon nem napban, hanem dátumra van megadva a fizetési határidő.

Telefonszolgáltatásnál nem biztos, hogy küld értesítőt, egy idő után korlátozza a szolgáltatást (téged hívhatnak, de te nem hívhatsz), utána egy idő után már téged sem hívhatnak.

TV-nél, internetnél szintén szolgáltató függő, van amelyiknél 1 hónapot simán csúszhatsz, van ahol 8-10 nap késés miatt szünetelteti a szolgáltatást.

A késedelmi kamat felszámítása is szolgáltatónként változó: van ahol nem tesznek rá késedelmi kamatot még 1 hónapos csúszás esetén sem, van ahol 1 nap késére is felszámítja a kamatot. Ha felszámít kamatot, akkor vagy hozzáteszi a következő számla összegéhez, vagy külön értesítőt küld róla (az lehet késedelmes számlánként kiküldve, de általában évente egyszer küldi "összesítve")

Általánosságban ha Tvről, telefonról, internetről van szó, akkor előzetes értesítés nélkül korlátozza, vagy szünetelteti a szolgáltatást.

Ha áramról, vízről, gázról, akkor küld előtte fizetési emlékeztetőt, felszólítást, kikapcsolási értesítőt.

2012. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ... Na igen, akkor a 60 napos ,,ráérünk még befizetni"-dolog tényleg túl szép lett volna. Már csak azt nem értem, miért jó az a szolgáltatónak, ha kamattal veri az embert, ha az már amúgy se tudta kifizetni a számlát? Ez tényleg olyan szívatás... Hogy a szolgáltatások még mindig olyan szigorúan veszik a dolgokat, annak ellenére is, hogy valaki nem talál munkát, vagy havi X összeget tud csak szánni a számlákra... Tudom, naiv vagyok. Ki nem szarja le, ki mennyiből él.
2012. márc. 30. 16:31
 6/7 Plantron válasza:

#5 Időpont 2012-03-30 16:31

Ha megegyeztek a munkaadóddal, hogy minden hónap 1-jén van fizetés, Te nem lennél morcos, hogyha ~1 hónap késéssel, teszem azt 30-án kapnád meg?

Azt viszont gondolom elvárod/elvárnád, hogy(akár még a +60 nap alatt is...) a szolgáltatás tökéletesen üzemeljen. Miért kell szívatni a szolgáltatót, hogy 0 fizetségért cserébe nyújtson 100% -ot?

2014. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lui7013 válasza:

Imádom ezt a témát hogy a rák egye meg. Előre bocsátom,Senkit és Semmit sem céget sem embert Nincs Szándékomban Sértegetni...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Próbáltam magam átrágni a pl. Földgázszolgáltató ÁSZF.-n.....Úgy éreztem magam,mint amikor a buta parasztlány királynői posztra vágyik alaptalanul. Vagyis esélye zéró!!!!

Valamikor a maximum határidő 60 nap volt tele természetesen kamattal.Ezt nem célszerű kihasználni,mert a késedelmi kamat nem éppen 5 ft....!!!

Hogy ki milyen állásponton van,magánügy. Ha tudsz dolgozni,keresni,mégpedig elég jól,akkor téged ez rohadtul nem érdekel....Az hogy kapsz 3 talán 4 napot mondjuk durván 40-50 ezer ft kifizetésére.....no problémó. Irigyellek érte.!!!!!!

Másik véglet. A fogyasztó pl. sajnos munkanélküli, sőt 2-3 gyereket próbál nevelni. Lényegtelen hogy nő vagy férfi.

Na itt már érdekes a történet.... Hiába akar fizetni szerencsétlen időben,ha nem tud. Kénytelen hazárdírozni,mikor mennyi kamatot kap és ha szerencséje van,még kikötés előtt(60) nap "illik megadni"....Emberek vagyunk alapon....Ha nem,akkor sajnos nagy gond van. Mit adj el hogy tudj fizetni például.????? Na ez általánosítás volt. Én ha tehetem (egyedül álló vagyok és 2 gyereket igyekszem fenntartani....Nem egyszerű......Egyfolytában email-ket figyelek,de volt már hogy bementem "könyörögni"....hogy pár napot kérek csak a gyerekek miatt.....annyira nem volt pénzem.....Enni meg a gyereknek kell,én inkább fogyózok.....Fogyaszt az ideg!!!!! Szóval a 60 nap talán igaz....Talán...!!!!De ha teheted ne sarkositsd ki a fizetési határidőt pusztán kényelemből.....Ez csak egy ötlet......Majd te eldöntöd,mit teszel......Egy Biztos..NAGY ÚR A KÉNYSZER!!!!!!!! Monopolhelyzetek vannak.!!!! Ez lehetne 1 fajta válasz....ha megengeded!!!!! KÉrdésem viszont hözzád,ha tegeződhetünk?????Én 50 múltam de nem akarlak megsérteni!!!!!! A számlákon mi szerepel?????

NKM és egy jó pár céget reklámozó kellemes jelző.....Sajnos igen apró betűvel és jól elrejtve a Gáz vagy a Villany.......Hogy most mit is fogsz befizetni.......Ezt én sajnos de hiányolom....Régen Gázszámla volt nagybetűvel....most silabizáld ki....

Utólag is hatalmas elnézést kérek,ha bántót írtam,igyekeztem nem tenni.....Csak már többekkel együtt az én hócipőm is kezd rendesen telni....Természetesen követeljen a Szolgáltató,hiszen te mint Fogyasztó elhasználtad a gázt a villanyt és a többi.....Egyetlen dolgot szeretnék csak kérni,azt is halkan.....egy ici-pici emberség nem-e esetleg beleférne? Nem vagyok csaló,sem bűnöző. Ismétlem,munkanélküliként nevelek,eltartok kisebb családi segítséggel 2 gyermeket!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Most aki akar adagolhatja......minek vállaltam be? miért váltam el?miért nálam van a két imádott gyermekem? Ez mind Magánügy!!!!!Az viszont közügy és magánügy is egyben, hogy apaként,férfiként IGENIS BIZONYOS OKNÁL FOGVA DE ÖRÖMMEL VÁLLALTAM A GYEREKEIMET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem nagy kérés....egy csepp emberség és megértés a közművek felől. Fizetni akarok és fogok is ,ahogy tehetem!!!!!!!!!

Akit ez az egész nem érdekel,NEM OLVASSA EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akit érdekel,annak remélem tudtam mondani talán pár jó dolgot és adni egy csepp reményt......Olyan gyorsan nincs kikötés,ellenben keményen utána kell járni mindennek........ÁSZF-k.,stb........

Ennyit és többet nem fűzök hozzá. Aki ezért ne adj Isten lebarmoz,leanyáz,stb. a hosszú levélért.....Köszönöm szépen!!!!!Édesanyám Istennek Hála jól bírja....Én néha kevésbé,mert a vérnyomás pumpa hol fenn hol lent.....De Igyekszem pozitivan állni mindenhez!!!!!

2020. nov. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!