Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződésből származ...

Megbízási szerződésből származó jövedelem hogy adózik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Önálló tevékenységből származó jövedelemként kell beírni az adóbevallásba. 10%-ot lehet automatikusan költségnek venni, 90%-a számít tényleges jövedelemnek.
2012. márc. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És csak a 16% Szja-t fizetem vagy Tb-t is?

Mert ugye ha nem fizetek tb-t akkor nem is vagyok biztosítva.

2012. márc. 31. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződésnél a kifizető levon, illetve befizet minden járulékot és adót, te a nettód kapod kézhez. Biztosított akkor vagy az adott hónapban, ha a bruttó összeg a minimálbérnek legalább a 30%-át eléri, ellenkező esetben kell magad után fizetni a 6300 Ft egészségbiztosítási járulékot is.
2012. márc. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, a tavalyi népszámlálási kérdezőbiztosi megbízási díjnál elég sokat levontak. A tételes elszámolásnál láttam, hogy nyugdíj és eg.biztosítást is.

De most egy ingatlanos melóra szerződtem, ahol azt mondták, hogy csak 20%-ot vonnak.

Na, ez hogy jött ki?? Biztosítás nélkül?

2012. márc. 31. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!