Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az útja módja a nemzetközi...

Mi az útja módja a nemzetközi árubeszerzésnek, alanyi adómentes magyar vállalkozó esetében?

Figyelt kérdés

halottam már olyat eu adószám se kell és a magyar 27% áfát rá fiezttetik behozatalkor hallottam olyat eu adószámmal megy negyedéves adóbevalló leszek és a mentességről le kell mondani! Hallotam olyat ahonnan az árut beszerzem az ottani áfát fizetem be ott (20%). Mindent könyvelő mondta más-más könyvelő!


Mi a valóság?

kérem csak az írjon aki tényleg tudja könyvelő vagy hozzáértő vállalkozó!


köszönöm



2012. ápr. 4. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs közösségi adószámod, és a termékbeszerzés értéke az adott évben nem fogja meghaladni a 10ezer Euros értékhatárt, akkor nem kell kiváltani a közösségi adószámot. Ha esetleg rendelkezel már vele, akkor nem szabad megadni a terméket értékesítőnek. Így a termék értékesítője a saját tagállamának megfelelő szabályok szerint fogja felszámítani az áfa-t, és azt te kifizeted neki.

Az alanyi mentességedet emiatt nem veszted el.

2012. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem értem a gondolatmenetet!?

Szeretnék nettóban vásárolni mert ugyan annyi pénzért több árut tudok beszerezni! 10ezer eurót megfogja haladni bár most 0 az állás!

De tegyűk fel úgy csinálom ahogy írtad!

Most így hol fizetek és mit? áfát hol fizetek utólag valamait fizetek-e bárhova és igényelek-e vissza bármit is?


1héten belül szeretnék ebbe bele kezdeni könyvelöm nem ért hozzá épp utánna néz! Ha valaki tud esetleg segíteni az kérem vezesse le, hogy mit miért kell vagy sem tenni vagy megadni mert ez nem az a majd rájövök történet...


köszi.

2012. ápr. 5. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!