Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én magánszemélyként áfás...

Ha én magánszemélyként áfás számlát kérek egy ismerősöm cége nevére, és én ezáltal kevesebbet fizetek a kasszánál, majd a számlát átadom az ismerősömnek, de a vásárolt áru nálam marad, követek el bármi törvénytelent?

Figyelt kérdés
Meg egyáltalán.. bárki bemehet az üzletbe, kérhet áfás számlát egy idegen cég nevére, hogy kevesebbet fizessen a kasszánál?

2012. ápr. 10. 06:28
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem ertem, ha afa-s szamlat kersz, miert fizetsz kevesebbet ott akkor?
2012. ápr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha kérsz számlán, ha nem kérsz, mindkét esetben kifizeted az ÁFÁ-t a kasszánál.


Ismerősöd - amennyiben az ő címére kértél ÁFÁs számlát, és el is tudja számolni - annyival kevesebb ÁFÁ-t fizet (=vagy visszaigényli) később, tehát te az ÁFA összegét megspóroltad neki.

2012. ápr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdekes a helyzet, mert multkor egy terméknél 2000ft-os cetli volt kint, a kasszánál pedig kb 1500ft-ot fizettem. Ha többnmindent veszek, ugyanígy működik a dolog. Ezt a részét nem értem.
2012. ápr. 10. 07:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a részét én sem értem....
2012. ápr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg rosszul volt árazva,mert attól, hogy áfás számlát kérsz,még nem fogsz kevesebbet fizetni, és egyébként sem stimmel,mert 2000forintnál nem 500 az áfa összege.
2012. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Dehonnem. Nagykerben vásárol valószínüleg ha kér számlát közületre, akkor nagykeráron kapja, ha nem kér számlát egyszerűen kisker áron kapja meg.
2012. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez viszont lehet, az üzlet ahol szoktam vásárolni, a városi szakmunkások egy részét szolgálja ki. Tehát én követek el törvénytelen dolgot, ha más cégére számláztatom az én dolgaimat?
2012. ápr. 10. 16:59
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
elvileg igen, egyébként a kutya nem jön rá :)
2012. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez bizony elég furcsa egy dolog. bárki jöttment bemehet a boltba, és nagyker áron vihet el árukat, elég ha bemond egy létező cégnevet és kész. gondolom azért a pénztáros felé be kellene mutatni valamilyen igazolványt, hogy az emlitett cég dolgozója vagyok.
2012. ápr. 11. 14:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
van ahol igen, van ahol nem
2012. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!