Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Haszonélvezeti jog bejegyzése...

Haszonélvezeti jog bejegyzése milyen költséggel jár?

Figyelt kérdés
Olvasgattam a net-en, de nem tudok kiigazodni. Úgy látom kell a haszonélvező kora (51 év)és a lakás forgalmi értéke (ez cca 5 millió). Van-e valamilyen kikötés, hogy rokonságban kell-e lenni a hasznonélvezővel. Én a szomszédasszonyomra szeretném íratni, mivel beteges vagyok és Ő viseli gondomat.
2012. ápr. 18. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Bárki lehet haszonélvező, de esetedben pont nem jól gondolkodsz. Pontosabban jól kicseszel magaddal - és igazából a szomszédasszonnyal is - hogyha ő kap haszonélvezetet. Ezt "úgy szokták", hogy a szomszédasszony a tulajdont kapja meg, te pedig holtig tartó haszonélvezetet alapítasz. Legális formában pedig tartási szerződést köttök...

A haszonélvezetnek van számszerűsíthető értéke, ez után ajándékozási illetéket kell fizetnie annak aki kapta. Mivel ingatlant érintő ügyletről van szó, így egy ügyvéd is szükséges, aki a szükséges okiratot megszerkeszti és közreműködik a változásbejegyzésben. (Ez kb. 30-100e Ft)

Emellett a földhivatali bejegyzésnek is van díja, az 6000 Ft ha jól emlékszem.

2012. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nehogy haszonélvezeti jogot adj a szomszédnak!!!!

úgy ki is rakhat téged a lakásból, aztán annyi az egész életed

2012. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!