Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy lehetőséget,...

Kaptam egy lehetőséget, amelyhez számlaképesnek kellene lennem. Lassan lejár a gyedem, utána ha lehet gyesen lennék. Munkaviszonyom (napi 8 órás) még fennáll, ahonnan gyedre mentem. Ezt meg kell-e szüntetnem (a gyes miatt)?

Figyelt kérdés
Milyen feltételekkel és hogyan lehetek számlaképes és lehetek-e mellette gyesen? Ha lejár a gyes mi lesz utána? Van-e felső határ éves szinten?

2012. ápr. 21. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiváltod a vállalkozót, fizetsz magad után járulékot. Ilyenkor a gyes lesz a mellékes, de lehet, hogy megváltozott a törvény, s nem kapsz gyest.
2012. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem vállalkozó, hanem adószámos magánszemély szeretnék lenni. A gyeshez annyira nem ragaszkodom, de ha lehet akkor miért ne?!
2012. ápr. 22. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemély nagyon kevésféle tevékenységre váltható ki!!!
2012. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amúgy azt írtad, hogy számlaképesnek kell lenned, hogy adószámos magánszemély, azt nem.

Adószámos magánszemély általában művészi tevékenységet (saját kép, saját műsor, termék stb.) vagy pl. ingatlan bérbeadásnál működik. Nem írtad mit akarsz csinálni.

2012. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!