Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen jogon kell a 100. 000...

Milyen jogon kell a 100. 000 Ft-ot meg nem haladó Személyi jövedelamadónál 4 hónapon belül fizetni a Nemzeti Adó és Vámhivatalnak?

Figyelt kérdés

Nem igazán örülök annak hogy 1153E jelzésű bevallásnál pluszban fizetni kell adót. 1. Nem elég hogy Március 1-én kidobtak a rehabilitációs megváltozót munkaképességűek munkahelyéről. 2. Az sem biztos nyár elejétől felvesznek a leendő kiszemelt új munkahelyre engem.


És Nyáron mennék el 5 napra nyaralni Belfödön nem biztos el fogok tudni menni nyaralni lehet, hogy oda lesz a Májustól-Szeptemberig lévő maradék Rokkantásági járadékom.



Tudom vannak nálam is rosszabb helyzetben lévők akik pl Februárban veszitették el az állásukat nincs semmilyen adómentes járadékuk, jelenleg sem találnak maguknak állást ahová felvennék őket. Ők vajon miből fizetik meg a Személyi jövedelemadó fizetési kötelezettséget?!



2012. ápr. 25. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Az adókötelezettséget tulajdonképpen egy összegben, a bevallási határidőig meg kéne fizetni, mindegy, hogy milyen összegű. A 100 ezer alatti adókötelezettség 4 hónapnyi pótlékmentes részletfizetési lehetősége egy "ajándék", és bizony sokunknak jelentős segítség, hogy nem egyösszegben kell kifizetni.


Szerintem inkább örülj neki, és ne háborogj feleslegesen, mert árt az egészségnek:)

2012. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!