Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell kiszámolni az...

Hogy kell kiszámolni az adójóváírás összegét, ha tavaly 4 hónapra volt adóköteles jövedelmem?

Figyelt kérdés

terhességi gyermekágyi segélyt kaptam szeptembertől, előtte gyes volt csak. bocs ha nagyon hülye kérdés, de eddig nem kellett ilyennel bajlódnom. :) kezdő vagyok.

393365 ft volt a tgyás-om, kiegészítve 499574 ft. levontak belőle adóelőleget 83580 ft-t.


köszi előre is aki megírja!


2012. máj. 5. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A bruttó adóköteles jövedelmed 393.365, Ft, a szuperbruttó (adóalap-kiegészítéssel növelt) 499.574,- Ft. Ez után az adó mértéke: 16 %. Az 79.932,- Ft Hogy vontak belőle 83.580,- Ft adóelőleget, ezt nem értem?!


Ha csak az adójóváírást nézzük, ami a szuperbruttó bér 16 %-a lehet, de maximum havi 12.100,-. Ez a Te esetedben 4 hónap x 12.100 Ft lehet maximum = 48.400,- Ft.

Így a végleges adófizetési kötelezettség: 79.932 - 48.400 = 31.532,- Ft. Levontak adóelőleget: 83.580,- Ft-ot. A kettő különbözete a visszaigényelhető adóelőleg = 52.048,- Ft.


DE! Van legalább egy csemetéd ezek szerint, aki után jár a családi kedvezmény a betöltött 91. terhességi naptól. Ha ezt a családi kedvezményt nem az apa veszi valamiért teljes mértékben igénybe, akkor élj légyszíves ezzel a lehetőséggel, mert így az egész befizetett 83.580,- Ft adóelőleg visszajönne a részedre.


No mi legyen?

2012. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

aha rtem köszi. a családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe.

az hogy mennyit vontak, azt onnan veszem, hogy amit kiküldött az oep igazolást a bevalláshoz, azon ez van .

2012. máj. 7. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha az apa veszi igénybe, akkor az adójóváírást is figyelembe véve az összes adóval kapcsolatos kedvezményt teljes mértékig ki tudja használni? Mert, ha csak részben, akkor hülyeség bennt hagyni az államnak azt, ami hivatalosan vissza is jöhetne!
2012. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!