Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ösztöndíjat is bele kell írni...

Ösztöndíjat is bele kell írni az adóbevallásba?

Figyelt kérdés
Diákként dolgoztam, tehát adóköteles fizetésben nem volt. Tavaly bele kellett írni, de idén nem kaptam az iskolától papírt az ösztöndíjról. Akkor most bele kell írnom?
2012. máj. 7. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ösztöndíj adómentes volt 2011. évben:


Egyes tevékenységekhez kapcsolódóan adómentes:


"a felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója részére

a) a felsőoktatásról szóló törvény szerint az őt megillető juttatásként kifizetett

- ösztöndíj,

- tankönyv- és jegyzettámogatás teljes összege,

- a diákotthoni (kollégiumi) elhelyezését kiváltó lakhatási támogatás összege,


b) a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás, díjazás értékéből havonta a hónap első napján érvényes havi minimálbért meg nem haladó része;


Talán erről van szó, amikor diákként dolgoztál és szerinted nem adóköteles? Mert ha erről, akkor tényleg nem adóköteles, de ha nem, akkor már nem biztos...

2012. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dolgoztam is, meg volt ösztöndíj is.
2012. máj. 8. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Oké, hogy dolgoztál. De kinek? Az oktatási intézménynél, vagy máshol. És ha igen, akkor milyen jogviszonyban? Munkaviszony, megbízási jogviszony stb.? Az határozza meg, hogy a munkádért kapott pénzzel mit kell kezdeni adózás szempontjából.
2012. máj. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Diákszövetkezeten keresztül dolgoztam rendes szerződéssel. De nem ez a lényeg, hanem hogy az ösztöndíjamat is bele kell-e írni, mert nem kaptam papírt úgy mint tavaly.
2012. máj. 11. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A legelső hozzászólásban más választ kaptál az ösztöndíj kérdésedre. Tehát nem kell beírni, mivel adómentes volt.
2012. máj. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!