Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A súlyos fogyatékosság miatti...

A súlyos fogyatékosság miatti kedvezményt 10 vagy 12 hónapra érvényesíthetem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tavaly 10 hónapig GYED-en voltam, nov., dec.-ben pedig GYES-en, ami SZJA mentes. Nem tudom pontosan, hány hónapra érvényesíthetem a kedvezményt. Gondolom csak 10, mert 10 hónapban vontak adóelőleget. De lehet, hogy rosszul gondolom, és a teljes évre visszakérhetem? Jó lenne az a plusz 2 hónap...

2012. máj. 13. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelműen 10 hónap!
2012. máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első válasz nem jó!


A súlyos fogyatékosság esetére járó kedvezmény azokra a hónapokra jár, amelyekben a fogyatékos állapot legalább egy napig fennállt.

Nem a jövedelemhez kötött, hanem ahhoz, hogy milyen időszakra állt fenn a fogyatékosság.

Ha az év minden hónapjában, akkor 12 hónapra vagy jogosult erre a kedvezményre, jövedelemtől és jogviszonytól függetlenül.


Akkor is jogosult vagy erre a kedvezményre, ha csak adómentes jövedelmed volt egész évben, csak éppen így nincs mivel kapcsolatban igénybe venni.


Tehát a válaszom: 12 hónap x 3.900,- Ft.

2012. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Remélem nem haragszotok, de mivel nem volt egyértelmű, felhívtam ma a NAV-ot, és a 2. válaszolónak van teljes mértékben igaza, így 12 hónapra jár a kedvezmény, a korlát csak az, hogy van-e elegendő adóelőlegem, hogy érvényesíteni tudjam a teljes összeget.

Leírtam, hátha másnak is segítségre lesz szüksége...

Szép napot nektek!

2012. máj. 14. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, akkor az első válasz a jó!

Mivel a két hónapra nincs miből érvényesíteni a kedvezményt!

Nekem is jár gyerekek után kedvezmény, de csak a töredékét tudom kihasználni, mivel kevés a jövedelmem!

2012. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Légyszi ne keverjetek bele a dolgokba. Egy jogosultság megint más, mint az, hogy van-e lehetőségem élni vele.

A kérdező 12 hónapra jogosult a kedvezményre, és egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz annyi figyelembe vehető összege, amelyre ezt érvényesíteni is tudná.


Most, ha azt írod neki, hogy csak 10 hónapra (pedig nem is tudod az összegeket), akkor lehet, hogy szerencsétlen nem fog tudni 100 %-osan élni a neki adott lehetőséggel, mert belemagyaráztál dolgokat. Ha 12 hónap, akkor 12 hónap. Az adó levezetésénél majd kiderül, hogy tudja-e a teljes, 12 hónapra járó összeget érvényesíteni, vagy sem.:)

2012. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!